Wpis z mikrobloga

@LQQK: Większość tak, ale kilka sprawiło mi dużą trudność, lub miałem co do nich duże wątpliwości więc strzelałem XDXD Nadal nie wiem jak trzeba było zrobić zadanie z jabłkami...
@Szalom: Hah mam podobne rozkminy. Najlepsze jest to, że jak sobie rozwiązywałem te próbne z operonu z poprzednich lat to nie miałem jakichś wielkich problemów, 50% na spokojnie. Teraz nie wierzyłem w to na co patrze :D I też nie wiem co z rozszerzeniem, nawet nie umiałem tego z tym trapezem udowodnić...
@LQQK: Jak na logikę? Trzeba było zrobić układ równań, a przynajmniej tak mi się wydaje, zrobiłbym to dobrze, gdybym wiedział jak oznaczyć to, że ojciec z synem zebraliby to w 6h. Ogólnie wyszło mi że ojciec sam by zebrał wszystko szybciej niż z synem XD.
@Szalom: ja to zrobilem tak: jesli ojciec z synem zbiora wszystko w 6 godzin to gdyby pracowali oddzielnie w takim samym tempie pracowali by po 12 godzin. wiec gdyby dodac czas w jakim robiliby to samodzielnie wychodzi 24h. ale w poleceniu bylo ze ojciec pracuje o 5 godzin mniej niz syn.

x - czas pracy ojca samodzielnie x + 5 - czas pracy syna samodzielnie

x + x + 5 =
@xDawidMx: btw, dwa ostatnie to w sumie bodaj 20%*2.. Sam nie zrobiłem dobrze 2 ostatnich wiec nawet jakbym resztę zrobił w pełni(a w paru strzeliłem) to i tam powyżej 60% nawet nie ma co się modlić..