Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pochodzę z biednej, wielodzietnej i patologicznej rodziny - ojciec alkoholik zmarł niedawno, matka jeszcze żyje i została sama w domu po skłóceniu się z częścią swoich dzieci (a mojego rodzeństwa), zajęła się robota chałupniczą, trochę odłożyła pieniędzy po raz pierwszy w życiu.

Całe moje dzieciństwo to bieda okropna, brak łazienki, grzyb (teraz jest #!$%@? łazienka bez kibla), piec kaflowy i sprochniale podłogi.

Później, Rodzeństwo zwalało się głowę bo zrobiło sobie gówniaka ale nie planowało matce podreperować do domu bo to "na chwilę i zbierają na swoje", porobione aby jakoś było, nie przeszkadzało im żyć w syfie tymczasowo.

No ale się skłócili i wyprowadzili.

Do rzeczy, widząc, że jednak matka się trochę ogarnia a mi sie tez lepiej wiedzie (nie mieszkam tam od 12 lat a kontakty utrzymuje tyle o ile, raczej się nie wtrącam, obserwuję), postanowiłam ja trochę zmotywować do ogarnięcia chałupy - jest możliwość skorzystania z programów jak np. czyste powietrze, żeby zorganizować nowe ogrzewanie i ciepłą wodę. Wyłożyłam 25k zł na armaturę łazienkową, płytki i panele podłogowe, żeby jej trochę ulżyć i zmotywować to dalszych prac (matka ma może odłożone z 30k, ze swojej pracy chałupniczej). No i teraz do sedna - szukamy majstra który podjemie się remontu. Według yt ceny za łazienkę z materiałem wykonawcy to jakieś 1,5k za metr - czyli obstawiam że łazienka.conajmniej 15k, nie wiem jak inne prace.. A ceny lokalnych majstrów zwalają z nóg - np. 25k (jeden majster któremu się w sumie nie chce tego robić) i 45k (ekipa 3 osób) za zrobienie łazienki 10m2, płytek na 28m2, zrobienia nowych gładzi w jednym pokoju (25m2). Przeróbki hydrauliki.
Ceny te nie obejmują nawet materiałów, nie obejmują instalacji ogrzewania podłogowego... Sam kosztorys pieca na palet to dodatkowe 28k (wiem że pewnie się załapie na dofinansowanie i tu mogę pożyczyć na realizację, rekuperacja czy inna wentylacja żeby pozbyć się grzyba to kolejne 25k).

:( chciałam się tylko pożalić, że mimo że człowiek ma chęci coś zrobić to jednak jest to ogromna bariera finansowa, nie dla biedaka to...

#zalesie #remontujzwykopem #budujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #621ad03787139da1d20c3eb0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
yste powietrze, żeby zorganizować nowe ogrzewanie i ciepłą wodę. Wyłożyłam 25k zł na armaturę łazienkową, płytki i panele podłogowe, żeby jej trochę ulżyć i zmotywować to dalszyc


@AnonimoweMirkoWyznania: powiem tak najlepiej popytaj po znajomych czy nie mają kogoś sprawdzonego do pracy
@AnonimoweMirkoWyznania: Poszukajcie tańszego majstra, 25k za łazienkę to gruba przesada. Część prac np. demontażu możecie sami zrobić. Masz liczne rodzeństwo może pomóc. Może ktoś ma znajomego co się tym zajmuje. Nie płać za remont aż tyle kasy, bo to przesada i w dupie mam gadkę że taki jest rynek.
OP: Tu op, oszczędności są z ostatnich 5 lat, w tej perspektywie 500 zł miesięcznie nie robi już takiego wrażenia, prawda? Chałupnistwo związane z rolnictwem.

Jeśli chodzi o ten roztrzal wycen to 45k obejmuje łazienkę, wylanie psoadzek na ok. 40m2 (stara podłoga na legarach), ułożenie plytek, paneli, gładzie, malowanie i łazienka na full (nie wiem czy wliczyli w to wymianę 5 okien) z estymacja robót na 1 miesiąc.

Drugi majster zarzucił