Wpis z mikrobloga

Mirabelki, miała któraś z Was endometriozę? Niedawno mi to zdiagnozowano, bo byłam na SOR i zrobili mi wszystkie badania. Nie było miejsca na oddziale, więc dopiero we wtorek jadę do szpitala i lekarz mówił, że będą mi to wycinać, bo jest wielkości piłki tenisowej i jest stan zapalny ( ͡° ʖ̯ ͡°) CRP wyniosło 37%, przyjmuję antybiotyk.
Poradźcie mi proszę na co mam być gotowa po zabiegu, ile czasu nie będę mogła wstać z łóżka itd. Nigdy nie miałam żadnego zabiegu.


Ehh, żeby to chociaż tak nie bolało.
#medycyna #zdrowie #mirabelkopomusz #zalesie #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
Hej! Zdiagnozowali u mnie rok temu. Mi wycinali kilka cyst, jedna z nich 10 cm średnicy....jeśli wytną same cysty to po 2-3 tygodniach normalnie już jesteś na nogach i w pracy. Niestety zawsze jest prawdopodobienstwo, że cysty (torbiele) przeszły już na narządy (nie napisałaś na czym masz-ja miałam na jelicie,macicy i największe na jajnikach-istniało prawdopodobieństwo, że wytną mi cały jajnik, jeśli tak się stanie to wtedy na zwolnieniu na pewno trzeba zostać
  • Odpowiedz
@racornracorn: na lewym jajniku mam 6 cm endo i na prawym 8 cm żółtą torbiel, na wątrobie też niewielka torbiel i to wszystko. Miałam tomograf z kontrastem i tam to wszystko wychwycili, po czym wysłali mnie z SORu do ginekologa i po badaniu stwierdził to, co już napisałam.
Stresuję się mimo wszystko, ale wiem że się mną zajmą i pewnie mnie uśpią na czas zabiegu, przynajmniej taką mam nadzieję.
Dzięki bardzo
  • Odpowiedz