Wpis z mikrobloga

Szukam karty graficznej za około 2000 zł, z przyzwoitym chłodzeniem. Najbardziej celuje w rx'a 6600, choć ciężko upolować przyzwoitą wersje w tej cenie w Polsce. Na mindfactory jest sapphire pulse za równe 2000 zł.
Jakieś opinie których wersji unikać a które są dobre i opłacalne? bo dość mało porównań jest jeśli chodzi o rx'a 6600, jedynie sporo dla wersji XT.
#kartygraficzne #komputery #gpu
  • 10
Najbardziej celuje w rx'a 6600, choć ciężko upolować przyzwoitą wersje w tej cenie w Polsce.


@kerri: Ostatnio był gigabyte/asus 6600 w tej kasie i szukałbym minimum takiej wersji, omijałbym mecha, reszta stoi na przyzwoitym poziomie.
Właśnie widziałem testy gigabyte eagle, tylko wersje XT i bardzo ciepły jest, ale nie wiem jak ta wersja ma się do zwykłej 6600.


@kerri: No bardziej skłaniałbym się ku asusowi, powercolor czy sapphire, gigabyte w 6600 ujdzie, ale jak na 3 wentylatorowy system ogólnie d... nie urywa.
@TomdeX: Mam kogoś kto może mi przywieźć sapphire pulse z niemiec bo jest w mindfactory za jakieś 2050 zł, ale myślę czy czekać na coś z Polski (łatwiej w razie odsyłania) i czy ceny jeszcze spadną.
ale myślę czy czekać na coś z Polski (łatwiej w razie odsyłania) i czy ceny jeszcze spadną.


@kerri: No wysyp kart od Intela może namieszać, to będzie główny bodziec do obniżek. Krypto się trzymają stabilnie i w nadchodzących tygodniach raczej już nie wpłyną na cenę karta, no chyba że jutrzejszy krach u ruskich coś zmieni. Te 2k. za 6600 jest już do zaakceptowania, w najgorszym wypadku stracisz te 300-400 zł, taniej
@TomdeX: Właśnie też tak myślę, że już super obniżek nie ma co się spodziewać a nie chce za długo siedzieć bez karty. Właśnie mi zszedł rx 580 nitro+ za 1400 i myśle dołożyć +/- 6 stówek do czegoś mocniejszego.
Może na mydealz pokaże się jakiś rx 6600xt za 2200 to się o niego pokusze.
@kerri: karta tylko do grania? Ja mam rx 570 8gb i szczerze - już nigdy więcej nie kupię radeonów. Kij tam zapłacę więcej ale kupię jakiś x060 - do grania radeony są ok, ale do content creation są słabe. Export video nie ma wsparcia, open CL w porównaniu do fizycznych encoderów i CUDA nvidii to śmiech. W grafice 3d też radeony nie istnieją. Nawet blender pokazał środkowy palec wraz z wersją
@smallboobslover: Tylko i wyłącznie do gier.
Miałem rx'a 580 8gb nitro+ i poza tym, że w lato był trochę gorący i głośny (ale to normalne w tej serii) to absolutnie nie narzekałem, nawet z biegiem czasu zauważalnie wyprzedził gtxa 1060, który był wydajniejszy w momencie gdy kupiłem rxa.
@choosewisely: Głupie podejście. W niektórych modelach Asus strix był top 1 chłodzeniem a w innych modelach był już co najwyżej dobry, więc dla kazdej generacji kart są potrzebne nowe testy nawet dla sprawdzonych już chłodzeń.
MSI robi lepsze chłodzenia niż evga. EVGA jest chyba dobra jeśli chodzi o kwestie gwarancyjne.