Wpis z mikrobloga

Okej ludziska. Ustalmy sobie cos.
To na pewno nie jest "taka taktyka" ruskich, żeby się #!$%@?ć w obce miasto, dostać ostrzał na konwój #!$%@? w las zostawiając sprzęt xD

Rozumiem ze możliwym jest ze ruscy podumali że lepiej wysłać na pierwszy rzut mięso armatnie ale oni juz 4 dzień przeprowadzają desanty wbijają się kolumnami w deszcz ukrainskich pocisków. Lotnictwo jest wypędzane jak tylko wlatuje.

Tak wiem ze rosyjska armia ma ogromna przewagę w ilości jednak to co dzieje sie teraz to zwykle wysyłanie chłopów na śmierć.

Nie wiem co oni tam w tym dowództwie robią, nie wiem jakie maja plany, ale jak na razie to się ośmieszają.

Gdyby rosja postawiła ne pełen bltiz to flagi rosyjskie serio zawisły by w kijowie w pierwsze 24 godziny ale wtedy to była by juz kupa gruzu i niewyobrażalne straty, i tego pewnie chcieli uniknąć.

Oszołomy podobno zrzucili cały desant około 50 chłopa do lodowatej wody. Strona ukrainska mówi ze nikt z wody nie wyszedł.
Na wykopie lata wideo gdzie zdezorientowany wóz opancerzony ostrzeliwuje....pomnik.

Ja wiem ze jest zbyt wcześnie a ten konflikt może trwac jeszcze baaaardzo długo i zdarzyć sie może dosłownie wszystko ale Ukraina robi super robote i nadal sie trzymają a to ogromny sukces!

Mirki, mirabelki jest niedziela, #!$%@? schabowego z ziemniakami oglądając netflixa w ciepłych, bezpiecznych domach.
Napijmy się jednego za zdrowie naszych sąsiadów!
#ukraina #rosja #wojna
  • 19
@Frygus96: Taktyki przygotowuje się miesiącami, nie da się tak z dnia na dzień przeorganizować całego natarcia, to nie jest Company of Heroes. Wygląda na to, że kacapy są w dupie - już przegrali, praktycznie cały świat się od nich odwraca.

Nie zdziwię się, jeżeli po wojnie Ukraina odda wschodnie republiki, za to dołączy do NATO i UE. A to będzie siarczysty sierpowy na kacapskie mordy.
@Frygus96: Od pierwszego dnia słychać, że ruskie wysłali najgorszy sort na pierwszy ogień (chcąc zrobić Blitzkrieg xD) więc kiedy w końcu planują rzucić do walki te swoje najlepsze oddziały? Bo już minęły cztery doby walk, a nic się w tej kwestii nie zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet te groźne, czeczeńskie oddziały, którymi tak straszono zostały rozdeptane. Coś tu się nie zgadza w całym tym misternym planie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ewjt: Rosjanie też to powinni wiedzieć. Była przecież pierwsza wojna czeczeńska, która była katastrofa głównie przez dowodzenie, gdzie czołgi sobie bez piechoty i innego wsparcia radośnie do miasta wjechały i już nie wyjechały.
W drugiej wojnie wyciągnęli wnioski i poszła bardzo sprawnie (to był też o ile pamiętam jeden z pierwszych sukcesów Putina, oraz pokazanie że coś się na lepsze zmieniło).
Teraz to wszystko wygląda podobnie jak tw pierwsza wojna.
Trudno
@Saykoza84: Na to wyglada. To co teraz widzimy to po prostu obraz całej ich armii. I nie ma tu żadnych szachów 974957292d ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żyli w tej swojej propagandzie od lat i sami w nią zaczęli wierzyć. A świat technologicznie i militarnie poszedł do przodu (USA, NATO)
@szrono nawet probowalem to tlumaczyc ze moze jakie slabe ogniwa tej armii sa lapane,propaganda no ale jaki to by mialo sens, walniemy rakietami zrobimy blitzkrieg 2dni i po robocie a tu okazuje ze nima czym tego zrobic, stalo tam 150k chlopa i calość tak wygladac ma? Przeciezto sa jaja jakies, w ck dezerterach lepiej armia wygladala
@Frygus96 Ruscy planowali blitzkrieg i zakładali ze Ukraińcy nie będą walczyć, a tu wyszło inaczej. Ukraincy wpuszczają patrole rozpoznawcze Ruskich, za którymi idą główne siły, a za nimi Logistyka z amunicją i paliwem na które Ukraińcy zastawiają zasadzki. Dzięki temu główne siły kacapów są w kotle i bez paliwa i amunicji. Taktyka świetna bo wykorzystuje założenia strategii agresora.