Wpis z mikrobloga

Ma ktoś listę rzeczy zakupowych albo sugestie co warto kupić/co jest najbardziej potrzebne?
Na granicę nie podjadę, ale z pewnością są instytucje gdzie można takie rzeczy zostawić w ramach pomocy obywatelom Ukrainy?
Co kupowaliście mirasy? Na pierwszą myśl przychodzą szeroko pojęte produkty spożywcze ale czy lepiej może kupować jakieś koce, ubrania? Zabawki dla dzieci? Chemię?

#rosja #wojna #ukraina
  • 15
@piro111: wyszukaj grup na fb, możę Twoje miasto organizuje takie zbiórki. Jeżeli nic nie znajdziesz, to podejrzewam, że najbardziej potrzebne są środki dla maluchów, typu: pieluchy, jedzonko w słoikach, mleko, woda niegazowana, słodycze, zabawki, ciuchy, kocyki itp. Dla starszych uchodźców myślę, że środki higieniczne, koce.
@piro111 punkt w gdyni pisał na FB o środkach higieny, jakieś mydła, szczoteczki do zębów, pasty, tampony, papier toaletowy, no i rzeczy dla małych dzieci: pampersy, mleko modyfikowane itd
@piro111: pastę do zebów, mydła, świeczki, środki do dezynfekcji, koce i jedzenie w konserwach i to poszło na zbiórkę

natomiast w poniedziałek zamierzamy kupić pieluchy, mleka w proszku, ogólnie duże gabarytowo rzeczy dla małych dzieci i to zawieźć na dworzec główny czy coś, popytaj na fejsie lokalnie co potrzeba
@piro111: my kupiliśmy głównie mleko modyfikowane, pampersy i przekąski/jedzenie dla dzieci do 3 lat. Im najtrudniej się wyżywić. Starsze dzieci jedzą praktycznie to samo co dorośli.
@piro111: ja np dzisiaj oddałam fotelik samochodowy. Jak wyjeżdżałam z miejsca zbiórki, to na światłach zaczęłam ryczeć jak bóbr. Tak mi się po prostu #!$%@? przykro zrobiło i smutno, bo nie tak miał wyglądać świat. A wygląda. I trzeba będzie tak żyć
@piro111: Jutro idę na zakupy, ale wolałbym, by trafiło to na Ukrainę, bo tutaj mają już wystarczająco dużo pomocy.

Spisałem potrzeby z kilku źródeł:

Elektronika:
- baterie (różnego typu)
- latarki taktyczne
- latarki czołowe
- powerbanki
- ładowarki
- krótkofalówki (na Wykopie odradzano baofengi)
- cyfrowy przemiennik UKS
- telefony satelitarne
- drony
- lornetki z wielokrotnością 30

Odzież:
- śpiwory
- karimaty
- skarpety rozmiar 40-46
- buty trekkingowe