Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
Jakby na to nie patrzeć, to zaczynam się skłaniać powoli ku temu co poniektórzy pisali tutaj na temat możliwej strategii Putina. Mianowicie, najpierw wywalić zaległy, przestarzały sprzęt z młodymi niedoświadczonymi żołnierzami, zbadać teren i możliwości wroga, a następnie mając już jakiś wgląd w sytuację, zaatakować czymś bardziej nowoczesnym i z większą siłą rażenia. Przecież to brzmi bardzo niewiarygodnie, żeby Putin, (który swoją drogą inwestował grube miliardy w wojsko), nagle nie miał czym się bić. Te przestarzałe, rdzewiejące czołgi tylko mnie utwierdzają w tym że Putin gra tu w jakąś grę. Mówimy przecież o Rosji i o Putinie który od zawsze był miłosnikiem przemocy oraz tego że Rosja (w jego mniemaniu) jest potężnym państwem i militarnie najlepsza na całym globie, a teraz nagle ma się okazać że nie mają nic? W dobie wszelakiej dezinformacji i fake newsów, wolałbym wstrzymać się ostatecznym wyciąganiem wniosków bo kilka dni temu cały świat był pewien że ten kacap niezaatakuje. Mi po prostu coś tu mocno śmierdzi. Putin jakby na siłę wysyłał ten złom. Możliwe że się mylę i naprawdę nic nie mają choć ciężko mi w to uwierzyć patrząc ile lat rządzi Putin i jak wiele miliardów było pompowane w wojsko i technologie wojskową. Mam nadzieję że się mylę i okaże się że nic nie mają i Ukraina da radę (oby!) ale chciałem tylko się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

#wojna #rosja #ukraina
  • 35
  • Odpowiedz
@gugulec: mhm, ta, słabe oddziały daje na początek, szczególnie na kierunku charkowskim, gdzie walczy ich elita pancerna, na kijowskim, gdzie walczy rossgwardia, dziesiątkowani są elitarni spadochroniarze, spadają jak muchy, specnaz atakujący lotniska. po prostu trzeba przyjąć na klatę to, że armia rosyjska to szrot. tyle. lata propagandy, nawet tej filmowej, mogły nieco zaburzyć ten obraz.
  • Odpowiedz
@gugulec: Rosja w całej swojej historii była potęgą militarną a w praktyce ich siła opierała na masowości żołnierzy a nie wyposażeniu, dlaczego wieć uwazasz ze teraz jest inaczej? Bo Putin tak powiedział? Czyli wierzysz tez w to ze to ukraina atakuje rosje?
  • Odpowiedz
@gugulec: podzielam Twoją opinie. Wszystkie informacje na to wskazują. Mimo to, że wysłali stary sprzęt i młodzików to już są w stolicy. A co by się działo jakby od razu wysłali najbardziej doświadczonych.
  • Odpowiedz
@gugulec: pewnie, że tak, i ciągle ładuje. ale ta armia jest przestarzała u podstaw. zresztą u nas nie lepiej - zwykłe wojsko jest niedoposażone, a np mamy jednych z najlepszych komandosów na świecie - gromowców.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@marcin-kolecki: Głośno myślę. Zastanawia mnie po prostu jak tak duże państwo z takim człowiekiem na czele który ma bzika na punkcie władzy, nie potrafiła przez tyle lat dozbroić się na miarę swoich możliwości. Wiemy jaki charakter ma Putin i lubi pokazywać muskuły więc myślałem że przez te wszystkie lata, starał się dozbrajać swoje wojsko w sprzęt a tu narazie wygląda jakby mieli sam szrot.
  • Odpowiedz
@gugulec: z drugiej strony to trochę kompromitacja i jakoś nie chce mi się wierzyć że zrobił to specjalnie.
Chyba że wierzył że uda mu się takimi ludźmi zrealizować plan ale się przeliczył.
Ewentualnie tak wygląda całe wojsko rosyjskie xD
Te miliardy idą na ich utrzymanie, na utrzymanie sprzętu, na badania na łapówki w przetargach, nie zapominaj jaką tam jest korupcja.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muadzik: Lub chce zachować lepszy sprzęt na inne kraje bo wie że będzie tego sprzętu wtedy potrzebować a szrot na Ukrainę.
  • Odpowiedz
@Demi10: @gugulec: @121212: już któryś raz widzę na tagu te wasze teorie z dupy. Rosgwardziści, VDV, czeczeńcy, kontraktowi żołnierze to nie są "młodziaki". T-72B3, SU-30, Pantsir-C1, transportery Typhoon-K, K-52, BMP-3, Grady to nie są starocie.
  • Odpowiedz
@gugulec: Korupcja. Fundusze zostaly zdefraudowane, raporty wyslane ze sprzet zakupiony. Kilka sztuk na pokaz jest. Kazdy klamie zeby dobrze wypasc. Jak na kazdym szczeblu w wojsku kradli i wysylali raporty ze jest pieknie, to na biorku putina lezaly dokumenty o niesamowicie nowoczesnej i wyszkolonej armii. Sama ilosc wystrzelonych Kolibrow wskazuje ze oni nie maja z czym wojowac. Ich armia to odpowiednik armi Polski z lat 90tych. Wszyscy wszystkich oklamuja ze jest
  • Odpowiedz
@gugulec: Nowy sprzęt to na parady był, łącznie z trawą malowaną na zielono. A kasa na modernizacje poszła do prywatnych kieszeni, na dacze i zakupy w Londynie.
Jak ruskie na arktyke pojechały to kilkunastu zamarzło i szojgu ich minister obrony śledztwo zarządził dlaczego elitarna szpica rosji nie ma sprzetu itp.
  • Odpowiedz
@gugulec: to że korea północna pcha kupę PKB w wojsko, nie znaczy, że jest topowa. To samo z Rosją - to mimo wszystko biedny kraj. I zawsze szli w ilosć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcin-kolecki: Nigdy takiego czegoś nie powiedziałem! Wyraziłem swoją opinię na ten temat i przemyślenia. Absolutnie nie wierzę w jakieś propagandowe pieprzenie. Znam fakty i wiem że Rosja jest agresorem. Chciałem się tylko podzielić opinia i podyskutować na ten temat.
  • Odpowiedz