Wpis z mikrobloga

Żeby nie było, że Niemcy to tylko #!$%@? widzący jedynie rachunek za gaz - wschodni Niemcy założyli wczoraj oddolnie organizację pomocy uciekinierom z Ukrainy. Dzisiaj odbywają się zbiórki zasobów mogących przydać się poszkodowanym. W Jenie odbywa się to dzisiaj przy Kassablance (info z Instagrama)

https://www.instagram.com/p/CaaYqeSjTk2/

#ukraina #niemcy #wojna #uchodzcy
Pobierz
źródło: comment_1645873229h5EEQw2oWbOtdo1SG5VgkZ.jpg
  • 5
@OSH1980:

I właśnie chciałem to trochę pokazać, bo ogólna narracja trochę ten fakt pomija. A skłócanie członków UE i NATO są teraz na rękę Putasowi.

@WReich:

Liczę po cichu, że się jeszcze opamiętają. Jak nie z powodów moralnych to chociaż pod presją społeczną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jin: jechałem dzisiaj autobusem do Niemiec i na granicy mieliśmy kontrolę. Ukrainka z małym dzieckiem nie miała jego paszportu, ale tylko jakiś kwit urodzenia. Pierwszy raz spotkałem się, że przełożony policjanta powiedział, że ma ich puścić przez granicę. Dostali pouczenie, że następnym razem zostaną cofnięci.
@jason_bourne:

Pięknie. Nawet mundurowi służbiści mają serce. Pamiętam, że jeszcze niedawno niemieccy pogranicznicy polowali na nielegalnych Ukraińców chyba dla sportu.