Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 992
Ogólnie wygląda na to, że na naszych oczach wykuwa się największa przyjaźń między ludźmi z różnych państw od nie pamiętam kiedy. Nie wiem nawet czy kiedykolwiek coś takiego się działo. Setki tysięcy Polaków pomaga mniej lub bardziej tym wszystkim uchodźcom. Człowiek czuję dumę jak na to patrzy. Mam wrażenie, że oni nam tego nie zapomną. Wielu z nich tu zostanie na zawsze
#ukraina #wojna
  • 42
  • Odpowiedz
@cadmus: chyba jesteś za młody by pamiętać jak się braliśmy z ruskimi po katastrofie w Smoleńsku. Nawet Tyskie wypuściło reklamę o przyjaźni polsko-rosyjskiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Jaromiszcz: @Pawery1: panowie ja tow szystko pamiętam ale co innego według mnie tamte sytuację a co innego przyjęcie uchodźców i bezinteresowna pomóc im. Tak jak pisałem - większość z nich tu zostanie. Sam mam w zespole 3 dziewczyny z Ukrainy i w czwartek głos im się łamał jak rozmawiałem z nimi (,)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 717
@cadmus: jestem medykiem. To samo było na początku covida. Paczki, dary, słowa wsparcia. Już wtedy wiedziałem że to nie jest dobry znak bo zaraz ludziom się znudzi i zacznie się hejt.
Nie chcę być złym prorokiem, ale jak sytuacja na Ukrainie ludziom spowszednieje to zaczną przeważać głosy żeby urky wracały do siebie itd. Zobaczycie
  • Odpowiedz
Bo to są prawdziwi uchodźcy, a nie chłopy w wieku poborowym forsujące granice


@nevill: no tak, zapomniałem, że według wykopu młody mężczyzna to nie uchodźca. Nie ma prawa żyć, bać się, nadaje się tylko na mięso armatnie.

Żeby nie było, szanuję tych, którzy z własnej woli bronią kraju, ale skazywanie niewinnych ludzi na bycie mięsem armatnim bądź puknięcie sobie samobója ze stresu w okopach to obrzydlistwo. To nie wina takiego
  • Odpowiedz
@ananasowy: Nie mam nic przeciwko uciekającym mężczyznom bo sam pewnie bym spieprzał - chodzi mi o to, że przed wojną na bliskim wschodzie nie trzeba uciekać do centrum Europy. Oni też mają kraje ościenne, do których dużo łatwiej i taniej się dostać. Do nas próbowali wparować głównie radośni mężczyźni bez rodzin, spoko jakby jeszcze próbowali przejść przez przejście graniczne. To też nie ich wina że zostali oszukani przez rosjan.
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: Bo szopka w okół covidu była pozbawiona logiki i co dzień wynikała nowa afera. Zauważ, że też na początku wszyscy się sami zamykali w domach z własnej woli, to działania rządu zobrzydziły resztę. Tu się wydaje, że nie mogą za wiele zepsuć bo to oddolne inicjatywy na których będą zbijać kapitał polityczny.

Kule są widoczne gołym okiem tak jak dramat milionów ludzi którym możemy realnie pomóc.
  • Odpowiedz
  • 3
@cadmus #!$%@?. Jedyna słuszna historia zacznie sie pisac jak to gówno się skończy i cały świat rozda karty z tego co zostalo po Rosji/Ukrainie. Może nas w tej narracji wcale nie być i nawet nie bylabym tym zdziwiona.
  • Odpowiedz
jestem medykiem. To samo było na początku covida. Paczki, dary, słowa wsparcia. Już wtedy wiedziałem że to nie jest dobry znak bo zaraz ludziom się znudzi i zacznie się hejt.

Nie chcę być złym prorokiem, ale jak sytuacja na Ukrainie ludziom spowszednieje to zaczną przeważać głosy żeby urky wracały do siebie itd. Zobaczycie


@niemorzliwe: dokładnie tą samą obawę mam.
  • Odpowiedz
@EdgyCaesar97: na początku też przy 20 zarażeniach dziennie kupowali medykom obiady i wywieszali banery dziękujemy przed szpitalami. Teraz jest tak samo, zryw w sobotę fajnie się robi, problem będzie za pół roku, a w przyszłą zimę to już zupełnie kibole zaczną bić Ukraińców
  • Odpowiedz
@ArekMaupa: Tak, jakas mala czesc ludzi tak robila, rzeczywiscie. Ale nie wmawiaj nikomu, ze byla to zmasowana akcja tak jak z pomoca uchodzcom, bo to bylo max 10% tego co jest obecnie... I to jest ta przeogromna róznica.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@EdgyCaesar97: tym wiedzy hejt będzie na uchodźców. Medycy mieli darmowe obiady od restauracji, kibice lokalnych drużyn sponsorowali nam żywienie jak restauracje przestały, sąsiedzi pytali się czy czegoś potrzebuję i mogą szyć maseczki itd. Ja wiedząc że w szpitalach są pustki przeczuwałem że to zmieni się w hejt. Skala inna, ale problem też inny.
Po prostu mam nadzieję, że tak nie będzie z Ukraińcami i po fali pomocy po prostu przyjdzie
  • Odpowiedz