Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 992
Ogólnie wygląda na to, że na naszych oczach wykuwa się największa przyjaźń między ludźmi z różnych państw od nie pamiętam kiedy. Nie wiem nawet czy kiedykolwiek coś takiego się działo. Setki tysięcy Polaków pomaga mniej lub bardziej tym wszystkim uchodźcom. Człowiek czuję dumę jak na to patrzy. Mam wrażenie, że oni nam tego nie zapomną. Wielu z nich tu zostanie na zawsze
#ukraina #wojna
  • 42
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: Gówno nie hejt. Sytuacja byla totalnie rózna od tej obecnie. To byli medycy, którym pomagano, bo oczekiwano rezultatów (slusznie, czy nie, nie mi to oceniac). Rezultatów sie nie doczekano wiec byl hejt. Tutaj sie od razu wie, ze jak przyjedzie x Ukrainców to bedzie ciezko, a mimo tego wszyscy, ale to wszyscy (nawet ludzie jak ja, którzy w 99,99% katastrof maja #!$%@?) chca pomagac.
  • Odpowiedz
jestem medykiem. To samo było na początku covida. Paczki, dary, słowa wsparcia. Już wtedy wiedziałem że to nie jest dobry znak bo zaraz ludziom się znudzi i zacznie się hejt.


@niemorzliwe: Stosując tą analogię trzeba by przyjąć, że zaraz okaże się, że Putin mówił prawdę i Ukraina była o krok od ataku na Rosję.... więc nie, nie przewiduję podobnego scenariusza ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@cadmus: W moim rejonie od lat było mnóstwo ludzi z Ukrainy, którzy przyjeżdżali tu do PRACY i nikt nie miał z nimi problemu, a oni nie mieli problemów z nami. Żyją sobie tak jak my, nie rozrabiają bardziej niż Polacy. W firmie też mamy kilku, pozytywni ludzie, podobni kulturowo, uczą się języka, wszystko jak najbardziej ok.

Jeżeli ktoś mówi, że my jako Polacy mamy problemy z uchodźcami, to żyje w
  • Odpowiedz
jestem medykiem. To samo było na początku covida. Paczki, dary, słowa wsparcia. Już wtedy wiedziałem że to nie jest dobry znak bo zaraz ludziom się znudzi i zacznie się hejt.

Nie chcę być złym prorokiem, ale jak sytuacja na Ukrainie ludziom spowszednieje to zaczną przeważać głosy żeby urky wracały do siebie itd. Zobaczycie


@niemorzliwe: tylko, ze wy, medycy, nie macie poparcia społecznego jak np strażacy, wiec i tak powinniście się
  • Odpowiedz
  • 0
@niemorzliwe zawsze tak było, w 1915 jak wgłąb carskiej Rosji uciekali wygnańcy(Polacy, Rusini, katolicy czy prawosławni) z terenow zaboru rosyjskiego to też Rosjanie im pomagali, kwaterowali u siebie. Potem im dalej w wojnę to narastała wrogość albo zobojętnienie
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: dokładnie tak, to samo ze sprzedawcami w sklepach i na stacjach, pierwsza linia, najpierw bohaterowie w pelerynach i szacunek, a potem znowu szydzenie i szykanowanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@William_Wallace: nie o to chodzi. Po prostu piszę jak będzie i może ktoś za jakiś czas przypomni sobie mój post i nie wpadnie w nienawiść do uchodźców. Nie wiem. Po prostu wyraziłem swoją opinię.
@Poza-kontrolo: to już wiesz dlaczego mieliśmy tyle nadmiarowych zgonów
  • Odpowiedz