Wpis z mikrobloga

Ku#*!(@ wykopki dziwiące się jak to Ruscy pojmani przez Ukraińców 'wzieli i pajechali na ukraine bo kazali'. To jest wojsko, jak Cie machina wciągnie to gówno masz do powiedzenia. Jedziesz a jak masz jakiś problem to sąd. #!$%@?, że każdy walczący Rusek "ma na co zasłużył" to nierozumienie, że zwykły chłop nic nie ma do gadania. Jedzie i zdycha.

#wojna #ukraina
  • 16
  • Odpowiedz
@nappy: Z jednej strony masz racje ale z drugiej strony chyba wszyscy widzieli rosyjski woz opancerzony ktory na ulicach Kijowa nagle skręca i rozjezdza przejezdzajace auto? Też mu kazali to zrobic?
  • Odpowiedz
@nappy: Machina? To są żołnierze kontraktowi i zawodowi.. innym tematem jest że dla wielu niewykwalifikowanych ludzi z prowincji (czyli 99% rus) wojsko to jedyny sposób zarobku.
  • Odpowiedz
@Shutub: wiesz jaka jest widoczność i manewrowość takiego wozu? Do tego #!$%@? przed ostrzałem, pewnie pierwszy raz w życiu. No i jesteś w stolicy Państwa na które napadasz (i może właśnie sobie to uświadomiłeś).

@huruk91: Ale żebyśmy mieli jasność, zawsze znajdą się kompletnie odklejeni ludzie którzy po prostu szukają okazji do czynienia zła. Ale nadal (wg. mnie) to ułamek. Ale słusznie zauważyłeś, że sytuacja ekonomiczna często nie pozostawia
  • Odpowiedz
  • 1
@Shutub to zdaje się była akcja dywersyjna, przejęli wóz ukraiński i przebrali się w stroje ukraińskie. Nie siej fermentu pisz jak dokładnie było - były na wykopie ujęcia z całego zdarzenia, a nawet z próby wyciągnięcia gościa z wraku - całe szczescie przeżył
  • Odpowiedz
@nappy: Widziałeś #!$%@? TEN FILM? Rosyjski wóz opancerzony z pełną premedytacją rozjechał cywilny pojazd a ty coś #!$%@? że pewnie przed ostrzałem uciekał trollu.
  • Odpowiedz
@stylap: Możliwe że to była akcja dywersyjna natomiast zdarzenie miało miejsce chodzi mi o to. Kolega @nappy próbuje ich usprawiedliwić że niby uciekali przed ostrzałem i nie widzieli gdzie jadą. To mnie #!$%@?ło.
  • Odpowiedz
@Shutub: widziałem, zdecydowanie za dużo filmów widziałem od wczoraj. Takich których wolałbym nie widzieć. A 'z pełną premedytacją' to jest Twoja interpretacja filmu którego ujęcie ma się nijak do tego co widzi kierowca. Poza tym względem tego co wyżej napisałem, jakie to ma znaczenie? Jeśli nawet ktoś wpadł na genialny pomysł "a jeszcze tego rozjadę" kiedy wie, że to nie pozostanie niezauważone (cmon, jest na osiedlu, masa okien...), to nadal
  • Odpowiedz
@nappy: Ja widziałem prawie wszystkie nagrania które były dostępne na wykopie reddicie czy twitterze, widziałem Miga który ostrzelał jednorodzinny dom mieszkalny w którym była rodzina z dziecmi i wiele wiele innych akcji wymierzonych w cywili, dlatego twoje stwierdzenie że oni nie mają wyboru i tak na prawde nie są winni mnie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Shutub: 150k żołnierzy na granicach, ~1/3 brała dotychczas czynny udział (50k). Widzieliśmy *kilka filmików* #!$%@?ów którzy powinni być leczeni a nie na wojnie. Na tej podstawie oceniamy cały naród?

Kurde ziomek wiem o czym mówisz, ale proszę, weź pod uwagę skale.

I nigdzie nie napisałem, że nie są winni. Jednak zaryzykuje stwierdzenie, że zdecydowana większość jest ofiarami losu.
  • Odpowiedz
@Shutub: widziałem, z tego co wiem to gościu cudem to przeżył i go wyciągnęli? Gdybym miał się już sprzeczać o szczegóły, to wygląda jakby kierowca stracił panowanie (wpada w poślizg, kontruje, ale to #!$%@?ństwo waży pewnie kilkanaście ton i ma gąsienice zamiast kół).

I wiem, że pisałem o rosyjskich soldatach - ale precyzując: mam na myśli soldatów *gdziekolwiek na świecie*. Chodzi mi o zwykłych ludzi walczących za 'niezwykłych' panów.
  • Odpowiedz
@Shutub: dodam jeszcze, że "machiny" w wykonaniu Rosji, Chin, lub ekstremalnie - KRLD - są wyjątkowo opresyjne względem obywatela. Masz się czuć jak mięso i tak jesteś traktowany.
  • Odpowiedz
@nappy: Kumam to, natomiast wydźwięk twojego postu jest jednowymiarowy, i to mnie zagotowało, #!$%@? trzeba wracać do obserwowania newsow a nie sie kłócić.
  • Odpowiedz
@Shutub: jest w ramach przeciwwagi do skrajnie jednostronnego '#!$%@?ć Rosjan' na wykopie. tbh Nie rozumiem czemu jako społeczeństwa nie dostrzegamy tego, że wszelkie konflikty są rozpętywane przez rządzących, nie obywateli. Mam wrażenie, że gdyby dać demokratyczne i uczciwe referendum "dogadajmy się" vs "#!$%@? się" to powtarzając do skutku wybieralibyśmy opcję nr. 1...
  • Odpowiedz