Wpis z mikrobloga

#wojsko #wojna
Jak wygląda sytuacja poboru? Przychodzi do mnie do domu jakaś ekipa uzbrojona i każą mi się ubierać? To by ludzi nie starczyło, czy to idziez jakiś list? I czy jeśli to 2 to co w sytuacji gdy nie stawię się w jednostce? jak to działa właściwie?
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Achajos: najpierw list, chyba, że już jest ostro, wtedy przyjeżdżają i jedziesz odrazu z nimi. Jeśli już taka procedura jest uruchomiona tzn, że granice już są zamknięte więc po otrzymaniu listu już jest za późno na ucieczkę bo decyzja o zamknięciu granic padła zanim go dostałeś
@nasedo: Innymi słowy jak przyjadą to już kicha. Hm, ciekawie czy gdyby było tak mega ostro i przez przypadek zabiłbym żandarma to czy doszliby do tego? Albo jak bardzo miałbym #!$%@??
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Achajos: przeważnie nie przyjeżdża jeden a dwóch, z bronią. Jeśli byś kogoś zaatakował to w najlepszym wypadku wyjechałbyś skuty, w przypadku gdybyś zabił to raczej kula w łeb na miejscu. W stanie wojny oficjalnie, w stanie zwykłej mobilizacji najpierw kula w łeb a później ze dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ja to mówię jako ten "z drugiej strony", który po Ciebie może
@nasedo: Domyślam się że jeżdżą co najmniej we 2. Nie chodzi mi o sytuację gdy sam jestem, załóżmy mój brat i ja, wiesz, ogólnie sytuacja że już żandami nie żyją. Wtedy jestem sądzony normalnie jak w czasie pokoju? Czy prowadzą jakąś ewidencję?
Pytam z ciekawości, ale i wolę wiedzieć co mnie czeka - ja mam taką wadę wzroku że w momencie jak mi dadzą broń to strzelam dowódcy w twarz twierdząc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Achajos: Jak będą po Ciebie jechać to meldują gdzie jadą, jak nie wrócą to wyślą po nich następnych. Jeśli jest już czas W to jesteś sądzony jak w czasie wojny więc kulka na miejscu jeśli im coś zrobiłeś. Z tego co widzę to odczytujesz wiadomości normalnie więc nie kupuję tego, że nie widzisz, możesz przecież mieć okulary. A czas W to nie czas na cwaniakowanie, bycie pieniaczem i szukanie kruczków prawnych.
@nasedo: Jest różnica w widzeniu z 30 cm monitora (gdzie już liter bez oksów nie odróżnię) a strzelenie czy rozpoznianie twaezy czy munduru z 20 m, rozumiem że nie masz wady wzrotu, inaczej byś to rozumiał.
Rozumiem, czyli jak W gruncie rzeczy ZR po bandycku do tego podchodzi.
@nasedo: Tą najlepszą, A.
Pomijam już tragicznie smieszne komisje wojskowe które badają cechy w wieku młodzieńczym a co się później stanie z człowiekiem to już#!$%@? tak jak np u mnie, wada gigantyczna, kręgosłup w drzazgach itp.
Oczywiście nie zamierzałbym zabijać rodaków, prędzej #!$%@?łbym w las czy w ogóle skitrał się w bunkrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Achajos: skoro masz A to nie jest tak źle jak twierdzisz i też bym Ci nie uwierzył. Wiem od środka jak to działa i jeśli rzeczywiście byłoby z Tobą tak źle to serio ogarnąć sobie D to nie problem. Co do E rzeczywiście są niechętni
@nasedo: No to w takim razie nie do końca wiesz jak "to działa" albo pochwalasz debilny system.
Załatwić sobie D/E? Od tego jest właśnie to badanie lekarskie żeby nie trzeba było sobie nic "załatwiać"
No ale skoro wojskowi "specjaliścI" za płaskostopie dawali D/E bo przecież żólnierz nie może chodzić z krzywą stopą ale za bycie kretem dają A bo przecież nie ma problemu #!$%@?ć magazynek w kogokolwiek to spoko.

Polskie wojsko