Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Małe pieski mam. Zaczęło się w wigilię, o 6 rano. I o, wyszło. Powiedzcie mi proszę, czy macie jakieś rady co do pielęgnacji itp? Dzwoniłem do weterynarza - póki nic się nie dzieje mam nie przyjeżdżać. 5 psiaków, dwie suczki. każde w pełni funkcjonuje, chciałbym wszystkie zostawić, ale nie ma takiej opcji . Ogólnie póki co, mają ogarnięte ok 2 M2, ale docelowo chce im zrobić ok 10m2 jak zaczną śmigać. Na 4 mam już chętne osoby, ale z tego co czytałem to te 8 tygodni muszą być u mnie i z mamą. Weźcie dajce rady na te małe słodkości .

#smiesznypiesek #psy #zwierzaczki #zwierzaki
Piotrp4 - Siema mirki. Małe pieski mam. Zaczęło się w wigilię, o 6 rano. I o, wyszło....

źródło: comment_1645822207FaeaxtI1gydrBBYp5EpY31.jpg

Pobierz
  • 7
@Piotrp4: powinny mieć pierwsze szczepienie i odrobaczenie u Ciebie jeszcze u Ciebie w 6 tyg, dobrze je wtedy też zaczipować. Przyszłym właścicielom mów o konieczności zrobienia II i III szczepienia na wirusówki, szczepienia na wściekliznę oraz rejestracji chipa u weterynarza. Dodatkowo wysterylizuj swoją sukę najszybciej jak się da jak tylko odchowa szczyle, żeby nie mieć kolejnego miotu za pół roku.
@Piotrp4: a i warto takie kluchy też codziennie ważyć i monitorować jak się ich waga zmienia. Bo np szczenie któremu jest zimno nie przybiera na wadze. Czasem jest też słabsze szczenie które nie pobiera wystarczająco dużo pokarmu od matki.
Jest nawet apka do tego.
@mikaliq sterylizację to ja planowałem dużo wcześniej, a mi niespodziankę zrobiły na wigilię .. w jakim wieku najlepiej oddawać ? Nie chcę, żeby mama wariowała, że jej znika potomstwo..czytałem, że 8 tydzień to taka granica. Dzięki za rzeczową poradę :) i uwierz, że pierwsze co zrobię gdy będzie mozliwe to sterylizacja
@Piotrp4: suka to już po 6 tyg ma mocno wywalone na szczeniaki :p jak im zęby wyrastają i karmienie staje się dla niej bolesne, a szczeniory upierdliwe to ona tylko czeka na aż je ktoś zabierze. 8/9 tyg dla mnie taki optymalny wiek. Niektórzy trzymają dłużej, ale ja nie jestem tego fanem.
Poczytaj też sobie o wczesnej socjalizacji szczeniaków. Jak tylko zaczynają otwierać oczy i zaczyna słyszeć w jakiś 3/4 tyg