Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy myśleliście bądź myślicie jak zabezpieczyć finanse? Każdy z nas ma jakieś oszczędności na koncie ale jakby przyszła wojna to nasze konta zostaną zamrożone bądź ograniczone. Ktoś ma jakiś pomysł żeby się zabezpieczyć? Tak można kupić złote wisiorki i papier toaletowy ale tak poważnie to co można zrobić? Wymienić na euro i przenieść za granicę? Ale czy to coś da? Co niektórzy mają pewnie konto w Anglii czy Holandii, czy to bezpieczne żeby na tamtych kontach trzymać oszczędności? A jak tam będzie wojna to nie zabiorą? Myślałem też o btc ale to chyba pierwsze padnie z tego co widzę.
Poważnie się nad tym zastanawiam. Co myślicie?

#finanse #pytanie #wojna #biznes #kryptowaluty #bitcoin #firma
  • 15
@TheArt: Z krypto to TUSD (TrueUSD w sieci Ethereum bądź Avalanche), bo kiedyś może się okazać, że 1 USDT jest wart 0,000001 USD z powodu machlojek z dodrukiem. Trochę bardziej ryzykowne UST (w Terra Luna), ale można zastawiać na procent (ryzykowne dlatego, że w tej sieci latają wrapowane akcje spółek i SEC może ich dojechać za to). Giełdy kryptowalut w USA i apki do oszczędzania, w których można mieć zobowiązanie w
@TheArt BTC będzie dobrym sposobem przechowania wartości. Przy braku prądu i internetu wystarczy, że zapamiętasz seeda w postaci 12 słów i możesz przewieźć za granicę dowolnie duży majątek (albo przeczekać w kraju, a nikt może nawet nie wiedzieć, że posiadasz krypto). Nikt nie będzie mógł tych środków zarekwirowac czy zabronić Ci ich wysłać. Bitcoin już wiele razy udowodnił, że w lokalnych kryzysach bardzo dobrze sobie radzi.

Jeśli chodzi o samą płatność podczas
@badsector: @TheArt: chyba chodzi o apki typu BlockFi, Celsius, nexo. Ale dosyc ryzykowne tak samo jak trzymanie kasy na gieldach czy innych portfelach. Mi np kilka dni temu zawiesili konto uphold i zero odzewu z ich strony ¯\_(ツ)_/¯
@CzulyTomasz: jak bedzie wojna swiatowa to btc nie bedzie istnial moim zdaniem albo bedzie mial smieciowa wartosc. Poza tym jego kurs juz teraz jest tak niestabilny ze boje sie co z tym bedzie bo mam w nim kilkanascie tysiecy ulokowane.
bardzo dobrze sobie radzi.


@CzulyTomasz: bardzo dobrze przy takiej zmienności? no spoko sprzedam 2 domy majątku zamienie na krypto, a za 2 miechy nawet na mieszkanie nie starczy hehe, super dobrze sobie radzi
@kolotego bo patrzysz na perspektywę 2 miechów, a ja raczej na perspektywę 4-10 lat. Zawsze jest też opcja usredniania ceny, zamiast wrzucania wszystkiego w jednym momencie.

Przy takim podejściu i stosunku do wahań kursu to najlepiej siedzieć w złotówce, bo wszystkie inne inwestycje będą obarczone możliwością straty, jak będziesz chciał zaraz wypłacić.
@kolotego mówię tylko o Bitcoinie, nie o innych kryptowalutach. Oczywiście, że pewny - działa już nieprzerwanie 13 lat, ostatnio adopcja przyspiesza i nie zapowiada się, żeby coś miało się zmienić. Zmienność nie ma tu nic do rzeczy, jeśli kurs spadnie o 60% czy wzroście o 50% to tak naprawdę dalej nic nie zmienia w fundamentach, liczy się tylko adopcja BTC na świecie.