Wpis z mikrobloga

@jobless: pamiętaj, że wielu takich januszy to zwykli janusze biznesu i robią tak regularnie
dlaczego janusze? bo paliwa nie powinni trzymać w tego rodzaju zbiornikach, ale to już ich problem z głową

generalnie ma to cechy rozsądnego działania, gdyż nie opłaca się co raz jeździć z beczką 100 czy 200l na jedno tankowanie sprzętu, a poza tym nie każdym sprzętem opłaca się wyjeżdżać na drogę aby go zatankować
  • Odpowiedz
@jobless jeżeli to zdjęcie z okolic granicy z Ukraina to możliwe, że pomaga Ukraińcom w dotarciu do Polski. Oni mają teraz problemy z brakiem paliwa i cześć z nich nie ma nawet jak dojechać do Polskiej granicy.
  • Odpowiedz
@jobless: tak, każdy ma takie dwa baniaki w domu, każdy

a nikt nie pomyślał, że to po prostu rolnik czy inny "prywaciarz" który tyle często tankuje tylko normalnie nikt nie zwraca na to uwagi
  • Odpowiedz
@jobless: ponadto jeżeli jest jakiekolwiek ryzyko problemów z dostępem do paliw lub wzrostem jego cen zasadnym jest robienie zapasów, aczkolwiek ja jestem za stopniowym zwiększaniem zapasów i utrzymywaniem ich na takim poziomie aby zachować stabilność paliwową w przedsiębiorstwie cały czas przy zachowaniu sensu ekonomicznego
  • Odpowiedz
@jobless: Ktoś bierze pod uwagę że gość może tankuje w ten sposób co jakiś czas bo np ma gospodarstwo i nie bedzię jeździł traktorami na stacje podjeżdżał?
  • Odpowiedz
@jobless: może ma firmę budowlana albo cokolwiek innego związanego z tankowaniem maszyn? Dostawy paliwa na budowy są wstrzymane to co mają robić? Siedzieć i czekać na kary umowne od kontrahentów za brak prac/dostaw?
  • Odpowiedz
@unibot: w życiu nie spotkałem się z sytuacją, że ktoś tankuje 2000 litrów ze zwykłego dystrybutora, jeszcze do zbiorników na wodę. W ogóle to nie ma prawa przewozić w ten sposób takiej ilości paliwa. Ktoś powinien zadzwonić na psy i niech płaci za cysternę która przyjedzie, żeby zlać to paliwo.
  • Odpowiedz
@jutokintumi: Jak już powiedziałem... to ich problem z głową.
Sam kiedyś rozważałem zaopatrzenie się w zbiornik 1000 litrów+, ale to raczej ze względów czysto ekonomicznych.
Na ten moment zrezygnowałem jednak, bo do takiego schematu użytkowania jaki rozważałem, koszty zbiornika i jego utrzymania byłyby zbyt wysokie.
Dodatkowo jak zauważyłeś, dochodzi jeszcze kwestia napełniania takiego zbiornika. Chociaż w sumie "w hurcie" powinno być taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast
  • Odpowiedz