Wpis z mikrobloga

Dzisiaj chciałam wypłacić 50 zł z banku (santander) bo w warzywniaku chciałam zrobić zakupy XD. Powiedzcie mi proszę co się z bankami odjebuje, że wypłacić nie mogę nawet 50 czy 20 zł. Na ekranie wyświetla się „wypłata nie powiodła się”. Kolega co ma konto tam gdzie ja pisze, że ma to samo. Jak weszłam do banku, to babka już na wejściu mi mówi, że od kilku godzin mają poblokowane systemy i nie można ani wpłacić ani wypłacić. Nie mam zamiaru się tym jakoś przejmować bo zakupy można zrobić gdzie indziej, ale ktoś mi wytłumaczy co się dzieje? Napływ ludzi #!$%@?ł systemy czy co? #wojna?
#banki #ukraina #pieniadze
  • 13
@blohaj_: Nie nadążają rozwozić gotówki tyle ludzi nagle się po nią rzuciło xD
Ale spokojnie, dzisiaj poszły większe zamówienia, w weekend pewnie bankomaty będą już obładowane i tak samo placówki od poniedziałku
@blohaj_: 1.Banki nie chcą dopuścić do masowych wypłat bo to wpływa negatywnie na cały system finansowy, więc pewnie będzie dochodzić do przypadkowych "awarii" 2. Brak gotówki w oddziałach/bankomatach bo ludzie się rzucili po całe oszczędności i nie nadążają dowozić.
@blohaj_: "problemy techniczne" to akurat taka typowa gadka. Dobrych parę lat temu pracowałem w oddziale i jak się zdarzało, że kończyła się gotówka i nie zdążyli dowieźć, to też nam kazali mówić, że to kwestia systemów. Ludzie wtedy reagowali spokojniej i było mniej tłumaczenia, niż ja stwierdzenie "przykro mi to bank ale nie mamy kasy".

Po prostu jest teraz duża panika. Za dostawę gotówki odpowiadają firmy zewnętrzne, są tak zawalone robotą,