Wpis z mikrobloga

@Hogataa26: nie kłamstwa, tylko patrzę oczami, a nie emocjami i dopuszczam inne scenariusze, zwłaszcza że pojawiają się różne opinie co do tej sytuacji, również na Twitterze ze strony Ukraińców, którzy wskazują, że to był poślizg ukr. wozu i sami żołnierze pomagali wyciągać kierowcę z samochodu.

Choćby tutaj:

https://www.wykop.pl/link/6520905

W Powiązanych macie twita, że to nie ruski, a ukraiński pojazd. W innym znalezisku jest analiza sytuacji, która wyżej przytoczyłam (pojawiła się jeszcze
@ismenka: no ale ciągle mówisz coś innego, że zobaczyli Ukraińskie wojsko, teraz że to ich wóz. Do tego że jak się nie jest pewnym to nie chcesz siać dezinformacji. No to jak jesteś tego pewien co piszesz to zaznacz skąd ta pewność, bo to na razie Ty dezinformujesz. Komentarz w obcym języku to nie dowód, przyda się coś więcej.
@bykomstop: Napisałam wyżej w komentarzu, że moja ocena sytuacji pojawiła się jeszcze przed mirrorami zdarzenia, które rzucają więcej światła, a raczej niepewności, co tam tak naprawdę się wydarzyło.

Nie piszę jak jest, przecież wyraźnie to zaznaczam. Wskazuję, jak wiele pojawia się interpretacji, daję źródła tych opinii i stanowczo przeciwstawiam się emocjonalnej, wyolbrzymionej narracji w rodzaju „rozjeżdżają ludzi czołgami11!!!!” i republikacjom, gdy cały czas piszemy o JEDNEJ TAKIEJ SYTUACJI.

Zamiast dyskwalifikować źródła