Wpis z mikrobloga

@genburson: W całej historii świata wojny były narzędziami do osiągania pewnych celów - poza wyjątkowymi sytuacjami, nikt nie wywoływał wojen ot tak, z nudów.

Ale nie - przychodzi wykopek i wyjaśnia świat, ze nie ma czegoś takiego jak wielowektorowa polityka, przykrycie innych rzeczy, teatru dla gojów, bo Putin wypowiedział wojnę, więc wszystko się uprościło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bodziodestruktor: A po co innego Rosja wywołała wojnę jeśli nie po to by podporządkować sobie Ukrainę?? Jaki inny cel w tym sprytnym planie widzisz? Bo jeśli się wymknie ten konflikt spod kontroli to w kilka dni i w Polsce będziesz miał wojnę. Syreny wyją we Lwowie a Ty sobie tu piszesz o teatrze dla gojów. Oglądałeś jego przemówienie? Wojnę z Ukrainą uzasadniał przemodelowaniem świata. Jego ta Ukraina nie gryzie tak bardzo
@hobbyturysta: A może to Trump był pod butem Putina bo jego obsesja chińska sięgała zenitu podczas gdy Putin się cieszył że na nim się Stany nie skupiają. Może tylko czekał aż Trump puści pierwsze pociski na Pekin.
A po co innego Rosja wywołała wojnę jeśli nie po to by podporządkować sobie Ukrainę?? Jaki inny cel w tym sprytnym planie widzisz?


@genburson: Dlaczego miałbyś ten cel widzieć? Przecież i Ty i ja jesteśmy zwykłymi szarakami, bez dostępu do informacji (tym bardziej utajnionych). Nie było Ciebie ani mnie przy rozmowach poszczególnych polityków, nie masz wglądu w szerszy kontekst.

Zapytaj jeszcze żyjących ludzi pamiętających 1.09.1939, co wtedy wiedzieli - ot, postrzelali,
@genburson: nie histeryzuj, wojna była przecież pewna i zaskoczenia nie ma żadnego. Póki co zobaczymy co się stanie - Rosja ruszyła frontalnie i na razie sytuacja jest dynamiczna, ale istotne jest co uda się im osiągnąć. Ukraińcy są okopani, czas gra na ich korzyść.
@genburson: Rozumiem, że plujesz na swojego "wyimaginowanego wroga prawaka" ale już tego, że obecna sytuacja jest pokłosiem i nastepstwem REALNEJ POLITYKI ZACHODNIEJ SOCJALDEMOKRACJI a nie #!$%@? jakiegoś Orbana//Trumpa//Le Pen wolisz pominąć?
@kuna999: Każdy rząd twardej ręki w 90% jest jakoś tak wychodzi że prawicowy. Za każdym razem to samo, decyzja zależy od jednej partii lub jednego dyktatora. Pluję na tych co twierdzą, że to banksterzy, NWO, tajne kontrakty, faszyści covidowi, lgbt, blm czy inni. NIE, NIE, NIE. Mamy jednego gościa lub klikę rządzącą silną, prawicową ręką bez jakiejkolwiek kontroli demokratycznej i ich decyzję! Niczym obrażony patus podwórkowy z sąsiedniego podwórka co mu
@genburson: Ziomek o czym Ty gadasz, decyzje polityczne w Krajach Europy Zachodniej są podejmowane od 20 lat praktycznie przez lewice. To oni zbudowali obie odnogi Nord Stream a nie żadni mityczni prawacy.

Możliwe że, rządy "twoich wyimaginowanych prawaków" by nie zmieniły efektu w postaci tych dwóch #!$%@? rur i niezależnie od tego kto rządzi te rury by i tak były stawiane. Ale ogólna narracja o "europejskiej wspólnocie interesów" byłaby mniej intensywna
@kuna999: czyli Angela Merkel, kandydat chadeków, która co wybory rywalizowała z partią o nazwie "socjaldemokratyczna partia niemiec", jest w rzeczywistości socjaldemokratką.

Sarkozy, który rządził PO premierze socjalistów(miał jedną kadencję), na premiera powołał degauliste(czyli centroprawicowa partia). Wcześniej też degauliści rządzili Francją.

Wielką Brytanią premierzy z partii konserwatywnej rządzą 12 lat.

#!$%@? cwane lisy, socjaldemokraci przejęli centroprawicowe partie, żeby wygrywać wybory z lewicą.
Ma to sens
@yourfatherdrunk: WB to wyjątek, przecież napisałem powyżej. Może nie wyraziłem się zbyt dokładnie - Europą Zachodnią - tą dealującą z Rosją w kwestiach Energetycznych - od 20 lat rządzi lewica.

A Sarkozy to oczywiście farbowany lis, to że coś w Zachodniej Europie jest postrzegane jako "centroprawica" to u nas byłyby zwyczajne "lewaki".

Prawdziwa prawica to ruchy które dopieo rosną w siłę jak AfD czy Le Pen czy "ruch pięciu gwiazd". Wcześniej
@genburson: xDDDD Inwestycje chińskie są i na Ukrainie i na Białorusi tylko co to ma do rzeczy? Wciąż nie odpowiedzialeś na pierwsze pytanie - co z waszymi ulubieńcami - europejskimi socjaldemokratami którzy tą sytuacje wychodowali?
@genburson: Niczego się nie spodziewałem, miałem małą nieuzasadniną nadzieję, że przestaniesz łykać jak pelikan niemiecką "progresywną" propagandę przerzucającą odpowiedzialność na bliżej nieokreślonego "prawaka". Pełną odpowiedzialność za obecny stan rzeczy leży na barkach lewicowych polityków niemieckich plus naiwnych politykach polskich którzy w te ich brednie uwierzyli. Orban gra politykę wielowektorową bo nie ma ochoty nadstawiać karku Rosji.

A wszystkie teorie o NWO ect nijak się mają do obecnej wojny może poza tym,