Wpis z mikrobloga

@ydtski: Wojnę przeżyły tylko cztery dorosłe osoby z mojej rodziny. Ruscy próbowali (pradziadek w łagrze nad Bajkałem ), Niemcy próbowali (dziadek na przymusowej pracy w kamieniołomach pod Monachium), ale to Ukraińcy byli odpowiedzialni za śmierć 3/4 stanu osobowego mojej rodziny sprzed wojny.

Wszyscy ze zdjęć zostali zamordowani przez nacjonalistów z Ukrainy. Również ci, których na zdjęciach nie ma. Rzeź przetrwała tylko jedna osoba, ciotka mojego ojca. Mój ojciec jako dzieciak nasłuchał się jej opowieści. Teraz on ma 70 lat i dalej nie chce się dzielić szczegółami. Kręci głową, burczy o bandytach. Ma do Ukraińców autentyczną, żywą pretensję, że nigdy nie miał rodziny. W sensie dużej rodziny: wujków, ciotek, pociotków, kuzynów, etc.

Uważam, że mam pełne prawo wypowiadać się w kwestii współczesnych stosunków polsko-ukraińskich w perspektywie do historii. I... serdecznie wspieram Ukrainę i Ukraińców. Trzymajcie się. Zmiećcie rusków z planszy. Jak trzeba będzie jakoś pomóc, w miarę swoich możliwości, będę pomagał.

Bo najżywotniejszym, geopolitycznym interesem mojej Polski i mojej Europy jest silna, niezależna od Rosji Ukraina.

A do ruskich onuc: ha tfu wam na te czerwone mordy. Wy&ierdalać. Udławcie się tymi rublami. a nie czekaj... putin płaci wam dolarami pewnie, bo waluta gównoimperium, któremu służycie, jest gówno warta i za ruble nie klepalibyście w swoje kąkuterki pacany.
#ukraina #wojna
Pobierz
źródło: comment_1645676893XLbIabsEYkQKTqzn7gwN3e.jpg
  • 1