Wpis z mikrobloga

#okulary #wzrok #komputery #pytanie
spędzam dziennie 8-12 godzin przed różnymi ekranami i monitorami, 8 godzin praca a później zwykle telefon/gra na komputerze/telewizor.
czasami wieczorem jak już idę spać i zamykam oczy to czuję że są zmęczone i lekko pieką.
używacie czegoś żeby sobie pomóc? słyszałem o okularach do monitorów, takich lekko żółtych, zdają egzamin czy dają to samo co tryb nocny?
  • 6
@mkmkm: wymień monitory na nie migoczące, u mnie ulga prawie natychmiastowa była. Każdy nowszy monitor to potrafi i oczywiście flux, daje to samo co okulary praktycznie, a jak pieką to może suche więc nawilżaj
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mkmkm: antyrefleks i technologia blue control (to właśnie to czyni okulary bardziej żółte). Ja polecam dodatkowo co najmniej pół godziny przed snem odpocząć od monitora i telefonu np poczytać książkę
@mkmkm: najlepsze by były prawdziwe okulary z filtrem światła niebieskiego, nawet jeśli będą to zerówki. Dobre filtry wycinają tylko pasmowo fragment światła niebiskiego, które jest szkodliwe. Zażółcenie obrazu jest minimalne, to jest delikatne ocieplenie kolorów. Są też soczewki, które mają ten efekt prawie niewidoczny. Ceny dobrych szkieł za komplet 2 szt. to od 460 do 590 zł, do tego oprawki.
W pewnym sensie każde okulary pomogą bo oko nie będzie tak