Wpis z mikrobloga

@gasu_kurobikari jakiś konkretny etf masz na myśli?
Ogólnie no, lewarow dużych już nie ruszam, chciałem jakiegoś etfa na dłuższy czas, żeby sobie leżało i zarabiało aż rynek odbije do starych poziomow ath ale dopiero co czytam i etfach, wiec chętnie zasięgnę każdej wiedzy i porady ;)
@michael93pl: A no, mnie bardziej chodziło o etfy z USA czy "normalnej" europy. Pewnie standardowy na nasdaq lub sp500 będę brać, rozważam też coś na daxa ale nic konkretnego nie mam upatrzone na ten moment. Kwestia też ile kasy mnie po obecnych ekscesach zostanie, czy zostanie.
@gasu_kurobikari masz na myśli jakieś konkretne etf na nasdaq/sp500?
Jak Cię "mam na linii", chciałem zapytać o jedno, bo jeszcze tego nie doczytałem
Np na XTB na us100 jest lewar 1:20, tego ruszać już nigdy nie będę.

Jest też sobie taki ETF jak SSO na SP500, który jest odpowiednikiem 200% dziennej zmiany na SP500
To znaczy, że jeżeli SP500 urośnie o 5% to ja "zyskam" 10%, czy to jest zupełnie inaczej liczone?
@gasu_kurobikari właśnie chciałbym też nie ruszać lewarow żadnych, próbuje to tylko zrozumieć, utopiłem tyle na samym początku zabawy niedawno, że starczy mi do końca życia :D

Jakby trafił jakiegoś fajnego etfa, będę wdzięczny jak się podzielisz, a tak to powodzenia dla nas wszystkich ^^