Wpis z mikrobloga

Coś można zmienić w tym zestawie czy raczej taki zbilansowany? Budżet już przekroczony #pcmasterrace #komputery

AMD Ryzen 5 5600X
KFA2 GeForce RTX 3070
MSI MPG X570 GAMING PLUS AMD X570
16GB Crucial Ballistix schwarz DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit
1TB Samsung SSD 980 M.2
Scythe SCFM-2000 FUMA 2
  • 13
@voltovnik: weź b550 zamiast x570 nie zobaczysz różnicy poza ceną. Pamięci minimum 3600, optimum 3800 i maksimum cl16 optimum cl14

980 nie ma dram więc kupa


@Ronin69: ponad milion iops jako pierwszy i jeden z niewielu, bardzo wysokie transfery i wygrywa w benchmarkach storage. Pierwsze słyszę że mu czego brakuje. No może poza tym że wszystkie kanały w kontrolerze i pełna wydajność jest w modelu 2tb i taki właśnie mam.
@voltovnik: w jakim celu zmienić? płyte na jakaś b550 i szybszy ram. albo iść w intela 12600k + z690
--
@keton22: a to już kolejna osoba tutaj pisze jakoby ssd bez dram był bezużyteczny. Jeden to gościowi kazał całego pc odsyłać i wymienić bo 'przez tego samsunga bez dram to paździerz cały pc i zauważysz różnice na pewno' xd

w zastosowaniach domowych te bez dram w testach rzeczywistych jednak bardzo
@Ronin69: tak to sobie tłumacz, jakoś używam go na co dzień jako scratcha do pracy i bym zauważył. W 40 minut zapisywane jest 1tb danych i dźwiga, wydajność nie spada i co teras? A i nieraz chwilę po tym jak się build skończy odpalany jest następny. więc bardziej 2tb w 1.5h
@voltovnik: jeśli ci p[asuje 16gb ramu to ok, ja bym strzelał już w 32gb (minimum) - że tak powiem siedzę trochę w komputerach i wiem ile zjada teraz ram durny win10pro, przy odpalonych kilku programach, kilkunastu zakładkach w ff. Także bez 32gb nie podchodź - a jak widzę pod gry to tym bardziej. Dołożył bym i kupił chociażby gskille vipery za 520zł (2x16gb) 33200mhz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OscarGoldman: Tak. Pod gry tym bardziej. Kij w to, że według testów znakomita większość nowych tytułów AAA działa tak samo na 8GB RAMu jak na 16 czy 32. Dla tej garstki gier, która może mieć problem z funkcjonowaniem na jednostce z 8GB wystarczy iść w 16 i absolutnie nic więcej pod gaming nie potrzeba. Jak ktoś gra z odpalonym chromem z 50 kartami, Spotify, Discordem i UJ wie czym jeszcze to