Wpis z mikrobloga

Ten sam IGN dal cyberpunkowi 9/10 i stracil wiarygodnosc w moich oczach :P

Pokazali swiatu ze piniondze z preordeerow i oczekiwania wydawcy sa wazniejsze niz gracze

Co nie znaczy ze uwazam ER za slaba gre. Po prostu #!$%@? skala oceniania skoro cyberpunk jest tylko oczko nizej.
  • Odpowiedz
Ten sam IGN dal cyberpunkowi 9/10 i stracil wiarygodnosc w moich oczach :P


@3mortis: no ten sam i nie ten sam jednocześnie. Przecież w takim IGN jak i w innych portalach jest dużo dziennikarzy i nie jest tak że wszystko recenzuje jedna osoba. Nie wiem jak jest w tym przypadku (czy ta sama osoba), ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie :P
  • Odpowiedz
@yeradd: tak, ale zakladam ze wszyscy maja te same wytyczne. Bo jak by to mialo wygladac? wydawca cyberpunka oczekuje gry roku mowi o czym recenzent ma nie pisac a jakis pan zenek #!$%@? i wystawia 1/10?

Przeciez by tam nie pracowal po takiej recenzji bo dla IGN to kula u nogi. Natomiast zasadniczo dla mnie te strony maja dawac mi jakas namiastke oceny i opinii, jesli mam sam sprawdzac czy maja
  • Odpowiedz
@3mortis: nie no akurat jak są jakieś chore wytyczne to wychodzi to jak nie od jednego recenzenta to od drugiego i jest afera. Przy CP2077 była właśnie afera, że zabronili pokazywać własnych screenów/nagrań z gry i dodatkowo dali tylko dostęp do wersji PC z konsol w ogóle nie było żadnych recenzji przed premierą XD

Recenzenci raczej mają zwykle wolną ręką w samej opinii. Inna sprawa, że zwykle takie gry przehajpowane z
  • Odpowiedz
Zresztą sam IGN dał konsolowym wersjom CP2077 4/10


@yeradd: no dlatego przed premiera im niezbyt ufam, zwlaszcza ze ktos pisal o pogloskach ze nadal maja "wytyczne", jakie etapy z gry moga nagrac i pokazac, do wczoraj byl zakaz wersji z pc itp co brzmialo bardzo podobnie do "pokazujcie tylko wersje PC" z cyberpunka.

że zwykle takie gry przehajpowane z automatu dostają 9/10 bo tak i już


zgadzam sie, to samo jest
  • Odpowiedz
@ethics @3mortis IGN już dawno przed premierą Cyberpunka było memem pod względem recenzji.

https://knowyourmeme.com/memes/sites/ign

IGN video game review scores, which rank games on a scale from 1-10, are often mocked online for being overly generous in light of the actual review commentary. On February 6th, 2012, the gaming blog Twenty Sided[5] published an article criticizing IGN, which accused the site of "review-score prostitution." On December 25th, an anonymous 4chan user replied to
sihil - @ethics @3mortis IGN już dawno przed premierą Cyberpunka było memem pod wzglę...

źródło: comment_1645636016gRGm7pXbxW6nDIopbE68Cx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz