Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,
Mam problem z uchwałą wspólnoty. Głosy w uchwale miały taką samą wartość bez względu na wielkość mieszkania, a opłaty na inwestycję, nad którą głosowaliśmy są podzielone na metry kwadratowe mieszkania. Słyszał ktoś o wyroku sądu lub jakiejś innej interpretacji, która zmusi zarządcę do przepisania uchwały na nowo i ponownego głosowania? Na ten moment mój głos i głos kogoś kto ma połowę mniejsze mieszkanie jest wart tyle samo, a płacić mam 2 razy tyle (tak, wiem, na biednego nie trafiło, jak ma takie duże mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)). To jest tak bez sensu, że nie wierzę, że zarządca na to w ogóle wpadł.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 12
witamy w demokracji


@moll: no właśnie demokracja, a konkretniej polskie prawo, zabrania głosowania 1 właściciel - 1 głos z kilkoma tylko wyjątkami i to na 99% nim nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znam to, głosy w wyborach powszechnych są tyle samo warte a podatków płacę 2 razy więcej niż ci co wybrali mi rzad który je uchwala. Obawiam się że gówno zrobisz.


@dran2: tutaj interpretacja
@moll: mieszkanie nie jest moje i pomagam innej osobie. Napisałem z perspektywy pierwszej osoby, żeby było łatwiej. Usłyszałem to i byłem tak w szoku, że poleciałem zapytać na wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem co już zostało zrobione w temacie, ale tak się #!$%@?łem, że sam napiszę do tego zarządcy chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: wołaj jak coś się dowiesz. Ja będę miał taką samą sytuację, tzn. już wiem, że moc głosu nie będzie zależała od wielkości mieszkania :/
@Ogau: Żeby zmienić tryb głosowania na jeden właściciel jeden głos muszą zostać spełnione warunki wskazane w art. 23 ustawy o własności lokali tj. jeden z Właścicieli musi mieć ponad 50% udziałów oraz dodatkowo zmiana trybu głosowania musi mieć miejsce na wniosek 20% (licząc udziałami) reszty Współwłaścicieli nieruchomości. Proponowałbym zacząć od sprawdzenia tego. W przypadku gdy warunki nie zostały spełnione to taka uchwała WM nie jest wiążąca. Jeśli zmiana trybu odbyła się