Wpis z mikrobloga

@Gustav88: Sam się zastanawiam, czy to już jest w cenie. Około rok temu akcje były po jakieś 40 złotych, a nikt wtedy nie mówił o takich gigantycznych zyskach. To co wtedy było w cenie? Ja się spodziewam pompy w ciągu najbliższych miesięcy, myślę że te 65 zł zobaczymy już za niedługo.
  • Odpowiedz
@Gustav88: Dzisiaj wyszedł pierwszy wywiad wiceprezesa, ogłoszenie wyników masz 17 marca. Wcześniej to były domysły powiązane z wydobyciem i wysokimi cenami. Grudniowy spadek do 31 złotych z 60 wynikał z ogłoszenia spadku wydobycia i przełożenia otwarcia nowej ściany wydobywczej węgla koksowego w Jastrzębiu.
  • Odpowiedz
@Gustav88: No, ale co z tego, że byli pierwsi? Przecież, każdy wiedział, ile wydobywają i jakie ceny koksu są...Poza tym. JSW zarobi w tym roku pewnie z 5 mld zł. Uważasz, że to jest już w cenie? Forward p/e <1 na wig-20?
  • Odpowiedz
@fristajl: To wersja optymistyczna. No i to wiedza powszechna przecież. Merkator też miał P/E 1 chodzi o tyo czy oni utrzymają te dochody w następnych latach a to nie jest pewne
  • Odpowiedz
@Gustav88: Ale ja mówię o forward P/E... Na mercatorze jak się pokazały pierwsze słabe raporty to cena zaczęła lecieć przecież, więc ich forward P/E już nie był 1.
  • Odpowiedz
@fristajl: to przy założeniu że cena koksu nie spadnie. Żeby nie było ja uważam że spółka ma najlepsze perspektywy z wig 20 ale wiedzę jakiś hurra optymizm ostatnio i się zastanawiam czy on jest uzasadniony
  • Odpowiedz
@Gustav88: Kto na bananie gra pod wskaźniki techniczne? Przecież to astrologia dla dorosłych.

Wg mnie optymizm napędził styczniowy wzrost cen węgla do produkcji stali, po końcoworocznej "czkawce" wywołanej przez Chiny, decyzja PAD o programie pomocowym dla górnictwa, co dało jasny sygnał, że sektor ten ma u nas mocne fundamenty, ogarnięcie tematu związkowców i wypowiedź o zwiększeniu efektywności oraz poprawie aspektów ekologicznych. Te wszystkie informacje kolejno publikowano przez całą poprzednią pąpę. Tylko
  • Odpowiedz
@krzaczor93: Nic z tych rzeczy. A zwłaszcza sugerowanie, że rynek patrzy na CBA albo związkowców to... xD JSW jest przyczepiony do WIG-20 jak rzep do psiego ogona. Wig-20 spada JSW spada 4x więcej, Wig-20 rośnie to JSW rośnie 4x więcej.
  • Odpowiedz