Wpis z mikrobloga

#apple #iphone #olx #januszebiznesu

Sprzedawcy na olx to piękna sprawa.
Bądź mną.
Chcesz kupić trochę rozbitego iphone x i naprawić go we własnym zakresie żeby mieć telefon na własny użytek. Przeglądaj ogłoszenia na olx żeby dorwać jakąś sensowną sztukę. Znajdujesz po kilku dniach ogłoszenie w którym telefon jest mocno rozbity z tyłu oraz z przodu, ale dotyk w pełni działa oraz face id więc git. Cena 500zł to normalna kwota za takiego rozbitka więc dzwonisz do sprzedawcy i dostajesz potwierdzenie, że telefon jest w pełni sprawny. Pod koniec rozmowy wspominasz, że za chwilę telefon kupujesz z przesyłką olx i sprzedawca jest zadowolony. Dokonujesz zakupu i czekasz aż sprzedający potwierdzi zakup (takie wymagania na olx). Widzisz, że nadal zakup czeka na potwierdzenie. Godzina 15:00 dzwonisz, a sprzedający zapewnia, ze za godzinę będzie na komputerze i potwierdzi zakup. Godzina 20:00 i dalej zakup nie został potwierdzony. Piszesz wiadomość na olx, która została tylko wyświetlona i idziesz zrezygnowany spać. Budzisz się rano i z ciekawości patrzysz jak wygląda sytuacja z zakupem. Okazuje się, że ogłoszenie nadal wisi, a kwota za telefon podskoczyła do 600zł.
W tym momencie zastanawiasz jak trzeba być #!$%@? żeby wystawić telefon w konkretnej cenie z możliwością zakupu po to żeby następnie zbywać osobę, która zapłaciła za niego tyle ile było w ogłoszeniu.
Właściwie to nawet bym o to nie dawał #!$%@? gdyby nie to, że moje pieniądze zostają zamrożone na kilka dni, a dodatkowo nie wiem czy olx zwróci mi tzw. opłatę serwisową.
Dodatkowo samo olewania przez sprzedawcę #!$%@? mnie bardziej niż kwestia samych pieniędzy.

Numer jego telefonu mam. Jak myślicie, czy spodobają mu się telefony w sprawie oddania betoniarki za darmo ?
CasualMirek - #apple #iphone #olx #januszebiznesu 

Sprzedawcy na olx to piękna spr...

źródło: comment_1645598173iImypBldVcGaO8mHQq4Gh3.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@CasualMirek: stwórz ogłoszenie w Warszawie "oddam telewizor" wybierz jakiś fajny ale ze średniej półki. Dopisz "w przyszłym tygodniu wyjeżdżam na stałe za granicę i muszę opróżnić mieszkanie z własnych rzeczy bo właściciel planuje remont generalny, z racji na to oddam pilnie ten telewizor"
"Pracuje 8-17 więc proszę o kontakt wieczorem, do 23 "
  • Odpowiedz
@xdTM: Świetny pomysł :D Już nawet nie muszę opisu do ogłoszenia wymyślać. Dzięki wielkie mirku

@JohnPablitoII: Chętnie bym tak zrobił, ale też nie chce zamrażać swoich pieniędzy. Jest to świetne posunięcie i na pewno byłoby to piękne odpłacenie za taką chytrość.
Myślę, że masa telefonów w godzinach wieczornych będzie też dobrą nauczką dla takiego Pana chytrusa. Skoro chce atencji dla jego ogłoszeń to będzie ją miał
  • Odpowiedz
@L1tracz: Tu nie chodzi o samo kupienie bo jakbym tak zrobił bez żadnej wiadomości to normalne, że ktoś mógł mnie uprzedzić. Ale w tym przypadku dzwoniłem i dwa razy otrzymałem zapewnienie o potwierdzeniu zakupu.
  • Odpowiedz
@CasualMirek: też i takie sytuacje miałem, ludzie to debile albo jeszcze większe są co piszą do typów że co tak tanio i niech wystawią drożej i tu masz pewnie do czynienia z jednymi i drugimi
  • Odpowiedz
Numer jego telefonu mam. Jak myślicie, czy spodobają mu się telefony w sprawie oddania betoniarki za darmo ?


@CasualMirek: Pamiętaj, że on ma też twój numer. Nistety takie zagranie może zadziałać w 2 strony.
  • Odpowiedz