Wpis z mikrobloga

Cały swój majątek mam w głowie w postaci seeda. Na miejscu bez problemu mogę co miesiąc zcashowac kwoty pozwalające spokojnie żyć nie rzucając się za bardzo w oczy. Hobbystyczna nauka hiszpańskiego dała mi coś między A1 a A2 - na początek wystarczy, a wśród lokalsow dalsza nauka szybko pójdzie.

Dlaczego Urugwaj? Spokojny, nieco zapomniany kraj na uboczu z dość dobrą gospodarką i przyjaznym prawem (między innymi legalne zioło). Bezpiecznie jak na Amerykę południową, społeczeństwo to przewaga białych potomków Włochów i Niemców. Bez tropikalnych upałów, przyjemny nadmorski klimat wiecznej wiosny.

Trzymajcie się tam w tych okopach.

#wojna #rosja #ukraina #podroze #podrozujzwykopem #kryptowaluty #bitcoin
bitcoholic - Cały swój majątek mam w głowie w postaci seeda. Na miejscu bez problemu ...

źródło: comment_1645597931hxJKqrM58L05ZNIEMWfjUE.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@Skandal_Obyczajowy: nie potrzebuje nawet dużej walizki. Cejrowski mówił że się nie opłaca brać ubrań bo drożej wyjdzie bilet niż kupienie ciuchów na miejscu. Wystarczy mały plecak z laptopem i obrazkami Ojca Świętego i Matki Bożej, które będą przypominać ojczyznę.
  • Odpowiedz
@klatra_: co do hiszpańskiego: zaczynałem od Duolingo i memrise ale to była strata czasu bo to są raczej gry w układanki niż nauka. Przerobiłem kurs supermemo i dopiero po nim poczułem że coś tam umiem i rozumiem. Ten kurs jest dość wymagający, ma rozbudowane dialogi i czytanki, został opracowany przez nauczycieli iberystyki. Ale ostrzegam - trzeba nad nim przysiąść, nie to co kilka minut zabawy w Duolingo.
  • Odpowiedz
@woskrosenie: ale czemu? Seed to 24 słowa angielskie. Mam zapamiętane na dwa sposoby: pierwszy to kilka bezsensownych słów ułożonych z pierwszych liter tych słów seeda przetykanych samogłoskami aby można było wymówić i łatwo zapamiętać. Drugi to tzw. mnemotechnika: historyjka wymyślona że słów seeda. Np. masz "zamek samochód duży zielony" to wymyślasz i zapamiętujesz historyjkę o dużym zielonym rycerzu jadącym samochodem do swojego zamku.
  • Odpowiedz