Wpis z mikrobloga

790 + 1 = 791

Tytuł: Znowu pragnę ciemnej miłości
Autor: Justyna Bargielska, Miłosz Biedrzycki, Julia Fiedorczuk, Roman Honet, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Joanna Lech, Jakobe Mansztajn, Joanna Oparek, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Halina Poświatowska, Tadeusz Różewicz, Tomasz Różycki, Rafał Wojaczek, Agnieszka Wolny-Hamkało, Marcin Świetlicki, Anna Świrszczyńska
Gatunek: poezja
Ocena: ★★
ISBN: 9788328053922
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 320
Gdybym miała ująć w jednym zdaniu opinię na temat tej książki to brzmiałoby one: Gówno opakowane w złoty papierek. Sama oprawa książki jest prześliczna. Świetna okładka, a w środku ładne ilustracje i gruby papier kredowy. Szkoda tylko, że sama zawartość książki nie jest już taka dobra.

W teorii miał to być zbiór poezji miłosnej, a w praktyce wyszło sama nie wiem co właściwie. Może ja sama o miłości za wiele nie wiem to się nie znam? Chociaż lubię poezję to nie czytam jej zbyt wiele. Jestem jednak zdania ze większość wierszy w tym zbioru jest bardzo niskich lotów.

Utworów jest tak na oko koło pięćdziesięciu. Podobało mi się pięć od Tadeusza Różewicza. One faktycznie mówiły o miłości i jakby się nad nimi głębiej zastanowić to można by z nich coś wyciągnąć. Po za nimi fajne jeszcze były:
- Maria Pawlikowska-Jasnorzewska: (Gdy pochylisz nade mną twe usta),
- Halina Poświatowska: (znowu pragnę ciemnej miłości),
- Tomasz Różycki: Drugi Hipotyk.

Ze względu na te osiem wierszy daję ocenę 2/10. Reszta jest niewarta uwagi i przeczytania.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #poezjabookmeter
Owieczka997 - 790 + 1 = 791

Tytuł: Znowu pragnę ciemnej miłości
Autor: Justyna Bargi...

źródło: comment_1645560003j6TZHPPboMHYbE8QHInz6F.jpg

Pobierz
  • 3