Wpis z mikrobloga

@zarev w piątek mam rozmowę o pracę w Amsterdamie. I sie zastanawiam czy warto sie w to bawić. Powiedziałem im 65k rocznie z ruling lub 75k bez ruling i ciągną temat dalej. Z tego co wiedzę na stronach to mieszkania po 1500 chodzą w okolicach Amsterdamu. Szkoda ze najpopularniejsza wyszukiwarka mieszkań jest płatna
  • Odpowiedz
@zarev branża to booking.com jak ruling jest niezależny od pracodawcy? Tzn jako osoba z zagranicy, specjalizująca sie w korpo rzeczach powinienem otrzymać chyba ta zniżkę. W kraju nie mogą od 3 miesięcy nikogo znaleźć. Chyba dostanę bo kolega wyjechał 6 miesięcy temu na podobne stanowisko i dostał. Czy jak to widzisz
  • Odpowiedz
@KwasneJablko: ruling to umowa z rzadem, nie pracodawca. Jezeli spelniasz warunki to dostajesz go od reki, pracodawca musi jedynie o niego zaaplikowac za Ciebie, kazdy to robi z automatu. Jaka pozycja w Bookingu?
  • Odpowiedz
@t4ko: w sumie to jestem na tak jak narazie. Troche mnie sama mysl o szukaniu mieszkania meczy i przeprowadzka ale chyba warto sporobowac. Praca by byla z biura.

W piatek mam rozmowe 45 min z potencjalnym przelozonym. Zobaczymy czy w ogole przejde no ale chcieli najpierw zebym im poweidizal oczekiwania finansowe. Szuakja juz 3 miesiace na to stanowisko wiec maja cisnienie juz pewnie.
  • Odpowiedz
@helmutpl: ile znasz przypadkow ze ktos kto spelnial wszystkie warunki nie dostal 30% rulingu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@KwasneJablko: kawalerka w AMS dalej od centrum to uwiniesz sie do 1300-1600 EUR ze wszystkim, do pracy rowerem lub metrem (50-100 EUR zaleznie czy jedna czy wszystkie strefy), do tego 100 EUR na ubezpieczenie zdrowotne i w sumie tyle. Bedziesz za to zyl w miare wygodnie.
  • Odpowiedz
3900 to wygodne zycie wiec jak sie na to zgodza to nic tylko jechac, bonus tez oferuja?


@t4ko: z tego co wiem to jest 20% znizki na na booking.com, reimburs na rok 1000e i 200 na atrakcje. CHyba o wakacje chodzi. Zona kolegi tam pracuje.
  • Odpowiedz