Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam problem z ponoć niezajebywalnym Passatem B5. Przy niskich obrotach, bez dodawania gazu piszczy i zgrzyta coś mi zgrzyta. Przy ostrzejszych zakrętach jest tak samo. Jedynie na postoju gdy dodam troszkę gazu jest cichutko. Zauważyłem, że coś lata i tutaj dopatruje się przyczyny, nagrałem filmik i wrzuciłem na yt (jako durne „short” ale teraz nie wiem jak się dodaje normalne). Co muszę zrobić i ile to będzie kosztować? (,)

https://youtube.com/shorts/3-Vs0TIEUIE?feature=share

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #passat
  • 8
@TrocheSmieszne: Właśnie nie mogłem się zorientować co to za element rozrządu. To możliwe, że przez niego też napierdziela przy skręcie kierownicą? To jakby dwa oddzielne "zestawy elementów", nie powiązane ze sobą.
Ktoś mnie postraszył, że może być do roboty pompa wspomagania ale wspomaganie działa, płyn nie ucieka i nie wiem już sam co mam myśleć.
@Syn_Krzysztofa: napinacz do wymiany . Cały napinacz nie tylko rolka na nim . Ten pasek napędza pompę wspomagania więc piski przy skręconych kołach jak najbardziej realne . Oczywiście przy okazji koło pasowe , rolka alternatora, luz na łożysku wiatraka oraz stan paska klinowego do skontrolowania .