Wpis z mikrobloga

768 + 1 = 769

Tytuł: Wielki Marsz
Autor: Richard Bachman
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788376483009
Tłumacz: Paweł Korombel
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 264
Makabryczna historia o młodych chłopcach, którzy wyruszyli w tytułowy Wielki Marsz. Na starcie było ich stu. Na metę dotarł tylko jeden. Tym, którym zabrakło sił wlepiano "czerwoną kartkę".

Sam pomysł na takie "zawody" jest dla mnie okropny. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że chłopcy Ci wiedzieli na co się piszą, a i tak postanowili wziąć w tym udział. Jeden z nich stwierdził, że wszyscy są samobójcami. Coś w tym jest bo człowiek, który chce żyć i zna stawkę tej gry nie zapisałby się do Wielkiego Marszu.

Książka nie jest, ani za długa, ani za krótka - jest w sam raz. King z reguły rozwleka historie i dopiero pod koniec jego książek coś się zaczyna dziać ale tutaj akcja cały czas jest wartka i ciągle coś się dzieje. Uczestnicy Wielkiego Marszu od początku są swoimi wrogami - w końcu tylko jeden z nich może wygrać. Pomimo tego nie zapanowało wśród nich prawo dżungli. Niektórzy grali pod siebie i nie patrzyli na innych. Pozostali zaprzyjaźnili się między sobą, a kiedy kolejny z grupy odchodził wśród pozostałych widać było szczery żal i smutek. Chłopcy wzajemnie sobie pomagali i dopingowali się, nawet jeśli było to sprzeczne z logiką.

Mój jedyny zarzut do tej książki to zbyt wiele erotyzmu. Główny bohater non stop myślał o seksie, dużych balonach, dupkach i tym podobnych. Nie wiem, może za mało znam się na męskiej naturze ale nie wydaje mi się żeby większość myśli chłopaków związanych było z seksem. A jak weźmiemy jeszcze pod uwagę okoliczności historii to jest to dla mnie po prostu nierealne. Wszystkie sprośne kawałki były dla mnie po prostu niesmaczne i nie pasowały do fabuły.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Owieczka997 - 768 + 1 = 769

Tytuł: Wielki Marsz
Autor: Richard Bachman
Gatunek: krym...

źródło: comment_1645482717DCsCInOtNTBlz7PEaxEE2V.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (5.8 / 10) (4 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 244

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-22 - Użytkownik dakas ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-01-19 - Użytkownik George_Stark ocenił na: ★★★★
Mój jedyny zarzut do tej książki to zbyt wiele erotyzmu.


@Owieczka997:
Erotyzmu? Jak takie wstawki są dla kogoś erotyczne to i młotek mu się z seksem skojarzy.
Kilkakrotnie na przestrzeni lat wracałem do tej książki i wiele o niej mogę powiedzieć, ale że emanuje erotyzmem to z pewnością nie.