Wpis z mikrobloga

@memento_mori: akurat w przypadku Białorusi to nie była kwestia czy zajmie, czy nie, ale kiedy. Przecież wystarczyło po 1995 roku śledzić relacje polityczne Baćki z Rosjanami, gdzie Putin go perfekcyjnie wydymał ze stołka po Jelcynie. Baćka chcial zjednoczenia Białorusi z Rosją gdzie on byłby prezydentem obu i działoby się to na starcie nowego millenium. Ostatecznie utrzymał niezależność, bo przegral walkę o władzę z Putinem, ale obecnie robi za wycieraczkę do butów
@memento_mori: Po pierwsze to nie mój mistrz. Po drugie miał szansę utrzymać niepodległą Białoruś ale pod wpływem lawirowania miedzy UE a Rosją ostatecznie tak się zadłużył na rzecz federacji rosyjskiej, nie mówiąc już o pozyskwaniu tanich surowców od Rosjan jak i ich kradzieży, że Putin w ostatnich latach powiedział sprawdzam i Baćka już nie ma nic do gadania. To też sobie możesz prześledzić chociażby pod wpływem przepływu kapitału między Białorusią, a
@memento_mori: Przewidział to, że Rosjanie po ćwiczeniach zostaną na Białorusi. W dodatku od dłuższego czasu mówił, że UE swoimi sankcjami spycha BIałoruś w stronę Rosji (skąd brała kredyty na dalsze funkcjonowanie). Ostatnie podrygi baćki, gdzie aresztował niby zielonych ludzików od Putina pokazały, że Łukaszenka ma pozory niezależności, ale tylko na chwilę, bo ostatecznie Putin go przycisnął jak trzeba.
Nie oznacza to oczywiście tego, że Korwin jest niezależny i nieomylny. Jednakże patrząc
@memento_mori: twój sarkazm jest tutaj nie na miejscu. Patrząc na to z perspektywy trzeciego obserwatora, bez rozpatrywania dobrych i złych stron czysto obiektywnie, tak jak robią to historycy, w książkach o przyczynach i skutkach wchłonięcia Białorusi będzie napisane mniej więcej to co podałem wyżej. Jednakże wiem, że masa ludzi nie potrafi wyciągać wniosków z lekcji historii i dla nich ten przedmiot jest nudny i w efekcie reagują śmiesznymi pseudoironicznymi tekstami i
@memento_mori: Ma jak najbardziej dużo sensu, skoro nie pamiętasz co to za słowo. Przestań być żałosny i po prostu zacznij lepiej analizować rzeczywistość na podstawie wyciągania wniosków z tego co uczy historia.