Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

W sklepie wydawnictwa MAG pojawiły się dodruki czterech brakujących tomów "Expanse" Jamesa S. A. Coreya. Obejmuje je obecna promocja cenowa wraz z lutowymi i marcowymi premierami. Książki dotrą z drukarni wraz z końcem tego tygodnia a braki w pozostałych księgarniach zostaną z czasem uzupełnione. Poniżej lista tytułów, okładki i krótki opis pierwszego tomu.

"Przebudzenie Lewiatana" (tom 1)
"Prochy Babilonu" (tom 6)
"Wzlot Persepolis" (tom 7)
"Gniew Tiamat" (tom 8)

WITAJ W PRZYSZŁOŚCI

Ludzkość zasiedliła Układ Słoneczny – Marsa, Księżyc, Pas Asteroid i dalej – ale gwiazdy wciąż pozostają poza jej zasięgiem.

Jim Holden jest pierwszym oficerem lodowcowca kursującego z pierścieni Saturna na stacje górnicze Pasa. Gdy wraz z załogą trafiają na opuszczony statek Scopuli, w ich ręce wpada niechciany sekret. Ktoś jest gotów dla niego zabijać, i to na skalę niewyobrażalną dla Jima i jego załogi. Układowi grozi wojna, chyba że uda się odkryć, kto i dlaczego porzucił tajemniczy statek.

Detektyw Miller otrzymuje zlecenie odszukania Julie Mao, dziewczyny, która na własne życzenie zrezygnowała z wygodnego życia u boku bogatych i wpływowych rodziców – po to, by walczyć o prawa uciskanych mieszkańców Pasa. Ślady śledztwa prowadzą do statku Scopuli, krzyżując w ten sposób drogi Millera i Jima Holdena. Okazuje się, że dziewczyna może być kluczem do rozwiązania każdej zagadki.

Holden i Miller muszą lawirować między rządem Ziemi, rewolucjonistami z Sojuszu Planet Zewnętrznych i pełnymi sekretów korporacjami, mając wszystkich przeciw sobie. W Pasie jednak obowiązują inne reguły i jeden mały statek może zmienić los wszechświata.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #scifi #mag #jamessacorey #expanse #ekspansja
Pobierz Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

W sklepie wydawnictwa MAG pojawiły s...
źródło: comment_1645450698hzlRsi5L0Su1KZxNPJbc2y.jpg
  • 8
@kaosha: Może to jest spowodowane tym, że 7 tomów jeden za drugim czytałem ale w połowie już czułem znużenie. Ewidentnie widać była w moim przypadku, że pisze to 2 autorów. Z czego jeden z nich pisze niesamowicie nudne rozdziały. I szczerze 7 i 8 tomu w sumie już nie pamietam. Chyba czułem zmęczenie. I chyba muszę odświeżyć przed 9 tomem. Nie twierdze że jest zły cykl ba nawet niezły. Ale może
@bookfan1: przedawkowałeś xD
Co do serialu: Obsada doskonała (oprócz Naomi - totalnie nietrafiona, słabo zagrana, dno i metr mułu) detektyw tak do mnie przemówił że bajka. Scenariusz słabieńko, ale domyślam się że nie wszystko da się przełożyć na ekran, czasem trzeba uprościć, ale tym że rakiety z jednego końca układu na drugi lecą parę godzin, zabili mi całą przyjemność. Wizualnie całkiem przyjemnie.
To co mi się strasznie w serialu podobało to
@kaosha: to przedawkowałem xD
Co do serialu zgadzam się z Tobą, że wizualnie bajka. Zwłaszcza jak serial przejął Amazon. Detektyw? To już w książce stał się moją ulubioną postacią i w serialu idealnie dobrany aktor i również idealnie zagrana postać przez aktora. Również w serialu ulubiona postać. Ale to co zrobili z Amosem to mnie wnerwiło. Zrobili z niego typowego głupka mięśniaka bez jakichkolwiek logicznych myśli. A w książce owszem do
@Whoresbane: właśnie zamówiłem wszystkie jakie mieli dostępne, a brakujące w innej księgarni. Zdziwiłem się, że najtaniej było właśnie u źródła :) Planowałem przeczytać całą serię (niezależnie czy mi podejdzie czy nie, tak już mam, że lubię kończyć to co zacząłem), więc w sumie dlaczego nie mieć na stanie całego kompletu, tym bardziej, że niekiedy książka w cenie 30 zł staje się "białym krukiem" wartym 5 razy tyle :D