Wpis z mikrobloga

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaproponował szczyt z udziałem prezydenta USA Joego Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina. Jak twierdzi Pałac Elizejski, obaj prezydenci zgodzili się z potrzebą zorganizowania takiego spotkania. Warunkiem jest brak rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Macron wystąpił z propozycją, aby zorganizować szczyt z udziałem prezydenta Bidena i prezydenta Putina, a następnie wszystkich zainteresowanych stron. Spotkanie miałoby dotyczyć bezpieczeństwa i stabilności strategicznej w Europie.

Prezydenci Biden i Putin "co do zasady" zgodzili się, że jest potrzeba organizacji takiego szczytu. Jego treść ma zostać przygotowana przez sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena i ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa. **Ministrowie mają spotkać się w czwartek 24 lutego.**

"Warunkiem organizacji szczytu jest brak rosyjskiej inwazji na Ukrainę" - czytamy w komunikacie Pałacu Elizejskiego.


#ukraina
  • 2
@Dorodny_Wieprz to już było przerabiane nazywało się Monachium i nie skończyło się dobrze, ale do czasu było medialne. Medialne bo stawia polityków jako tych co ratują pokój. Teraz oni uchwalą, że Ukraina jest w strefie wpływów Rosji to oznacza, że Rosja ich rozbierze bez jednego strzału, efekt, miliony uchodźców w Polsce, (na przestrzeni lat oczywiście bo na razie to 8 lat temu oderwali kawałek), a im dalej na zachód to będzie trudniej.