Wpis z mikrobloga

Recenzja Bolywood Street Food

Na wstępie zaznaczę, że próbowałem również dań różowego, wiec ocenię każde danie według własnej opinii.

Na początku zupy:
8. Ostra indochinska zupa z kurczakiem z rozlanym jajkiem i warzywami. - 20 pln

Mój wybór, niestety nie trafny - zupa nie wyróżniająca się niczym, przypominająca w smaku coś pomiędzy rosołem a zupa porową.

Ocena 2+ może 3/5

10. Zupa curry na bazie soczewicy. Serwowana z ryzem i prazona cebula - 20 pln

Tutaj całkowicie odwrotna sytuacja, ciekawy smak i konsystencja.

Wspólna ocena 4+/5

Danie główne:
12. Plastry jagnieciny smazone w woku z miodem, sosem sojowym i warzywami. Serwowane
smazonym ryzem z jajkiem i warzywami. - 54 pln

Strzał w 10, jeżeli chodzi o moje smaki - mocne i wyraziste, mięso smaczne i w większości bez tłuszczu/ścięgien. Danie główne z dodatkami sycące, wraz z zupa najadłem się akurat.

Ocena 5/5

HEROINE VEG THALI (350g)
Wegetarianska taca przysmakow z potudniowych Indul, aromatyczna soczewica gotowana z
indviskimi ziolami 1 przvprawami. Kulka serowa w sosie orzechowym. Warzvwa duszone w
lekkim sosie ze smietany i mleka kokosowego, Basmati pilaf, salatka warzywna, Raita, podplomyk
Nann i Papadum. - 48 pln
(Wybór różowego)

Również musze polecić - jedzenie ciekawe i różnorodne, niektóre pasty delikatne inne znów wyróżniające się i mocne w smaku.
Ocena: 4+/5

Deser:
ROSE FALOODA - Popularny indyjski deser z lodami - 18 pln
Bardzo ciekawy deser, składający się z lodów, syropu różanego, nasion bazylii oraz makaronu (sic!). Do tej pory nie jadłem niczego podobnego, może nadal smakuje mi bardziej sernik (bez rodzynek), ale przyjemnie spróbować czegoś nowego.
Ocena: 4/5

Podsumowanie:
Ogólna ocena: 4+/5

Jeżeli ktoś patrzy na lokal, to jest ładnie wystrojony w stylu bolywood, chciałbym również pochwalić naszego kelnera, który sam z siebie opowiadał o daniach (z czego się składają oraz z krótkim opisem).
Najważniejsze jest jednak jedzenie. Moim zdaniem bardzo smaczne, oraz co istotne - inne/nietypowe. Wyszedłem z lokalu zadowolony i mogę z czystym sumieniem polecić.

#gastroszczecin #szczecin
Pobierz KarmelowyJeremiasz - Recenzja Bolywood Street Food 

Na wstępie zaznaczę, że próbował...
źródło: comment_1645385043X128mf5bVxYkXCB0K1AD2b.jpg
  • 20
@Piratez: No mogło tak być ja byłem 2 razy totalnie zachwycony jadlem jakieś zestawy z karty totalnie 5/5, a później trafilem na jakiś 3 zestaw i kompletnie mi nie podszedł smakowo.