Wpis z mikrobloga

#rozdajo

Kurde ROZDAJO!
Mam do oddania Komputer Intel Galileo Gen2 !
Co to jest? Jest to próba Intela by zawojować rosnący rynek komputerów jednopłatkowych.
Ta bestia jest wyposażona w:
Procesor intela zgodny z i586 taktowany na zawrotnych 400MHz
256MB pamięci operacyjnej
Port Fast Ethernet (zwróćmy uwagę na słowo FAST)
Port USB 2.0
Port UART do komunikacji taktowany na 115200
Slot kart mikro SD gdzie umieszczamy system do zabootowania
Zestaw żeńskich goldpinów w układzie zgodnym z #arduino W TYM ADC!!!!!!
Gniazdo mPCIe pozwalające dodać kartę WiFi !
I to nie koniec, biorąc udział w tym rozdajo otrzymasz również:
-Piękne pudełko
-śrubki co gdzieś tam znalazłem ale robią fajne nóżki do tego komputera, polecam
-4 przewody żeńsko - żeńskie goldpin które używałem do łączenia się przez uart.
- 2GB kartę mikro SD
-Zasilacz 12V z możliwością zmiany wtyczki na US/UK

Jak wygrać?
Leniwi plusują, chociaż jak zobaczę ze ktoś w komentarzu napisze co zamierza z tego zrobić i mi się to spodoba to dostanie.

Dlaczego rozdajesz?
Płytka jest u mnie już sporo i nie raz nie dwa próbowałem coś z tego zbudować i NIGDY mi się nie udało nic sensownego...

Co jak wygram?
Preferowany odbiór osobisty w #trojmiasto , ale jak sypniesz sianem na paczkomat to dostaniesz wysyłkę.

Dla kogo najlepiej?
Nie wiem, ale lepiej jak masz doświadczenie ze wbudowanymi linuxami

Kiedy losowanie?
Nie wiem wtorek? mam szczerą nadzieje że znajdę kogoś kto mnie przekona dlaczego ma to otrzymać szybciej.

Dlaczego używasz tagu #retrocomputing ?
Bo mogę, i dlatego że uważam ten komputer za raczej coś kolekcjonerskie niż użytkowe... ale to jak kto woli.

#raspberrypi #majsterkowanie #intelgalileo #linux
wytrzzeszcz - #rozdajo 

Kurde ROZDAJO!
Mam do oddania Komputer Intel Galileo Gen2...

źródło: comment_1645374952Fn0ygJJx2riuCB7Yud7R2e.jpg

Pobierz
  • 150
@wytrzzeszcz: No panie, ciekawa płytka nie powiem. Ambilighta do telewizora już skończyłem, więc do tego i tak by mi raczej odpadała, zwłaszcza, że nie ma gpu, ale sam fakt, że jest kompatybilna z arduino i w tym samym momencie odpala linucha i ma mPCI robi z tego całkiem niezły kombajn do wielu zastosowań.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wytrzzeszcz: aktualnie mam 2x esp8266+ Pico + Pi 3B+, chciałbym rozszerzyć trochę mój Arsenal, a taki Intel podejrzewam, że miałby całkiem szybki procesor, myślałem kiedyś nad systemem Smart Home, napisanym własnoręcznie przeze mnie, ale do tego będzie potrzebna duzo więcej nauki, tak z ciekawości, on wspiera normalnie pythona czy tylko C++/C?
@wytrzzeszcz: daj mnie te płytkę, mam horom ambicje. Na razie pomysłu na niego nie mam, bo takiego sprzętu jeszcze nie miałem, ale zawodowo zajmuję się systemami wbudowanymi, hobbystycznie bawię się arduino i rpi, więc raczej nie będzie się kurzyć.
Chętnie bym to wrzucił do swojego kompa w pracy którego złożyliśmy 10lat temu i mamy 256ddr i Pentium 300 :D może word do pisania wniosków by się szybciej odpalał :)