Wpis z mikrobloga

T430 używany głównie do oglądania filmów i sporadycznie mało wymagających gier.
Dzisiaj umarł.
Początkowo zaczęło się od baterii ( nie jest w stanie się naładować, cały czas 0% mimo wpiętego zasilania itp.), czułem że coś jest nie tak więc przerzuciłem ważne pliki na dysk zewnętrzny.

Baterię odłączyłem

Robiłem dalsze porządki kiedy po kilku minutach odcięło mnie od zasilania, czarny ekran, mimo kabli zasilających.
Jakby w ogóle nie był włączony

Włożyłem baterię
.lenovo t430 critical low battery error

I #!$%@? mogę zrobić nawet do biosu nie mogę wejść by coś pokminic, #!$%@? bateria pociągnęła za sobą cały lapek.

Czytam na sieci różne fora opisujące podobne problemy z tym i innymi modelami ale może któryś z Mirków mi odpowie:

-kupno nowej baterii ma sens?
-czemu awaria baterii rozwaliła całego laptopa, zawsze można lecieć tylko na kablu w ostateczności
-jak to naprawić i czy warto płacić za diagnozę

#laptopy #laptop #komputery #thinkpad #pomocy
#lenovo
  • 10
@Kondziu5: miałem podobnie w t480. Nawet nie startował. Wyjąłem baterię i podpiąłem na krótko do jakiejś ładowarki od golarki 250mA. Po pół h włożyłem i działał bez problemów więc to była wina wyłącznie baterii najwidoczniej. Za mocno się rozładowała i nie chciała wystartować. Podejrzewam że wymiana baterii by wystarczyla ale to był służbowy laptop więc wymieniłem po prostu na nowy
Początkowo zaczęło się od baterii ( nie jest w stanie się naładować, cały czas 0% mimo wpiętego zasilania itp.)


@Kondziu5: do tego lapek zrobił się mocno mulący? Padło rozpoznawanie zasilacza, albo gniazdko albo niestety coś na płycie, jak masz farta to naprawa jakaś bardzo droga nie będzie
@wypokowy_expert: tak ostatnio się zaczął być profesjonalistą ( ͡° ͜ʖ ͡°), bez rozgrzewki 10 minut to można było spędzić z minutę czy dwie na uruchamianiu samej przeglądarki.
Co przy ponad 60% wolnej powierzchni dysku wydawało się podejrzane.