Wpis z mikrobloga

  • 167
Długo myślałem nad tym co chce robić w życiu, w związku z tym, że całe życie jestem związany z piłką nożną, a kolejna kontuzja przekreśla mój powrót na boisko (miałem zerwaną pachwinę i przywodziciela, wiele rehabilitacji i zabiegów ale ciągle się to odnawia) postanowiłem wziąć się za siebie. Jeśli nie mogę grać, a to rzecz, która sprawia mi przyjemność, to dlaczego nie mogę zostać w tym i zająć się czymś innym? Postanowiłem zapisać się na kurs trenerski, stworzyłem sobie nawet małą piramidę jak to ma wyglądać i do czego chce dążyć, ogólnie target max juniorka CLJ 16-18 z tego względu, że chce znaleźć piłkarskie perełki w tym kraju i kiedyś usiąść i powiedzieć sobie, że ten dzieciak jest ode mnie. Jak to będzie wyglądać, są dwie opcję albo robię kurs i idę do akademii na staż albo idę do akademii, która opłaca mi staż i dostaje od nich wszystkie materiały i podpisuje umowę. Teoretycznie już się tym zająłem ale waham się, czy chce żeby ktoś mi opłacał ten kurs i żebym był zależy od akademii. Jakby kogoś ciekawiła moja przygoda z trenerką, jak to będzie wyglądało, moja nauka, szkolenia, w przyszłości treningi czy mecze i turnieje, sukcesy, bo do tego będę dążył, to z chęcią podzielę się wszystkim.
#trenerakademii #trener #pilkanozna #mecz
  • 19
@FIFA07: Próbuj fajna sprawa, sam próbowałem się bawić w skauting i byłem na rozmowie o pracę w Rakowie jakieś 3-4 miesiące temu, nie wyszło, moje wymagania netto większe niż półtora średniej krajowej to było za dużo, gdy się pali tyle kasy na piłkarzy itp.

Załóż tag, jestem ciekawy jak potoczy się historia, bo też o takim czymś myślałem kiedyś na poważnie.

Powodzenia!
@FIFA07: Nie wiem w jaki sposob odnosiles kontuzje ale jezeli jestes w stanie biegac i nie miec kontuzji to z calego serca polecam sedziowanie. Jest to szkola zycia ktorej nigdy nie zapomnisz. Jeseli grales w pilke na jakims poziomie to szybko zlapiesz wczutke.
@FIFA07: Super: dwie rady od siebie:

1. Nie zostań ulańcem - jeżeli masz być autorytetem dla młodych dbaj o to by "walk the talk" - jeżeli oni mają dawać z siebie wszystko to ty też musisz dawać chociaż te 30% #pdk

2. Poczytaj Atomic Habits Jamesa Cleara - książka jest imho najlepszym podsumowaniem w pigułce co zrobić aby coś osiągnąć (facet miał zmiażdżoną twarzo-czaszkę jako nastolatek i udało mu się wrócić
@zdzisioo Kontuzje odnosiłem na meczu, podczas sprintu (skrzydłowym byłem) no nie było to najprzyjemniejsze ale normalnie mogę grać w piłkę dalej, po prostu szkoda mi zdrowia, bo dwa razy odnawiała mi się kontuzja o fizjoterapeuci mówili, że z mięśniami będzie tylko gorzej i w końcu dojdę do momentu, gdzie będzie potrzebna operacja, a tego nie chcę. Szanuję swoje zdrowie po prostu.
@michaszko Ogólnie jeśli zdobędziesz doświadczenie, to utrzymasz się z tego, bo współpracowałem z wieloma trenerami między innymi byłem w akademii Motoru Lublin jako piłkarz, więc wiem że z tej pasji jest chleb. Ale dokładnie nie mogę Ci powiedzieć nic, jak będę wiedział ile ja zarobię to Ci wszystko napiszę;)
@Urajah Dzięki za polecenie książki, bo właśnie mam parę tytułów do nadrobienia i na pewno przeczytam. A ulanych ludzie to wiadomo co ( ͡º ͜ʖ͡º)
A ulanych ludzie to wiadomo co ( ͡º ͜ʖ͡º)


@FIFA07: Nie no - bez przesady. Otyłość to choroba i nie ma co się z ludzi naśmiewać, czy stygmatyzować. Po prostu ważne, żeby trenerzy i ludzie w świecie sportu trzymali pewien poziom - żeby inni mieli dobre wzorce.
@FIFA07: powodzenia Mirasku. Zwłaszcza, że jest bum na młodych trenerów, którzy od najmłodszych lat skupiają się właśnie na karierze trenera. Myślę, że umiejętności personalne i podstawowa inteligencja piłkarska to klucz. Nie same zdolności trenera jako piłkarza. Fajny przykład mogę dać na podstawie mojego znajomego, który pykał sobie do poziomu juniora w niedużym klubie, do tego często nie lapiąc się do wyjściowego składu, klub daleko od CLJ-ki, chyba nawet coś co sie