Wpis z mikrobloga

@KrzaczekPl: #!$%@?, Oni sie zabezpieczają bo wiedzą że Ameryka w wojnie na dwa fronty jest po prostu słabsza, a że jest w NATO i bryluje jako obrońca zachodnich standardów czyli przestrzega umów i traktatów, pomoże więc krajom NATO jak kraje Bałtyckie i Polska, kiedy konflikt z Ukrainą przerodzi się w nieoczekiwanie rozlany konflikt na nasz region, po czym po jakimś czasie Chiny spokojniej niż w czasie permanentnego pokoju na świecie, zaatakują
@Pozdzierany_Gumolit: jak to w geopolityce, nie ma ideałów, a brutalna walka. Rosja jest agresywna, bo jej 14%PKB to handel gazem i to głównie z Europą Zachodnią i bardzo jej nie na rękę co my robimy (układa się to w całość, bo Niemcy, którym Rosja wykupiła firmy, które miały ich strategiczne zapasy trzymać gazu, je wypompowała, nagle Ukrainie nie pomagają i są mega zachowawcze). Do tego Rosjanie ostro grają na Bliskim Wschodzie,
@Pozdzierany_Gumolit: żadne z krajów nie użyje raczej nuklearnych. Pamiętasz sprawę Kurska, Putin już był przy władzy. Szwedzi uwolnili papiery gdzie jest wprost, że były tam amerykańskie łodzie atomowe. I nie wiem czy pamiętasz pierwsze wnioski, co spece mówili, że w Kursk #!$%@?ło coś, bo zniszczenia z zdjęć podwodnych nie wskazywały na eksplozję z wewnątrz. Bardzo szybko znikło. Sprawa do dziś oficjalnie nie wyjaśniona dlaczego zatonął.

Pamiętasz teraz jak onet uwolnił wiadomość
@Pozdzierany_Gumolit: Ja kilka dni temu uznałem, że jeśli Putin faktycznie poczeka z inwazją do końca igrzysk to znaczy, że się dogadał z chinami i dostał od nich zielone światło. Jeśli się dogadali, to Władek chyba nie zdaje sobie sprawy, że właśnie stał się marionetką w rękach Chin. On narobi dymu w Europie, a chińczycy będą mogli realizować po cichu swoje cele.