Wpis z mikrobloga

Cześć, jak to obecnie jest z przylotem i zamieszkaniem w Norwegii bez pracy? Chcę wynająć pokój w Bergen ewentualnie w Alesund, Stavanger za oszczędności.
Mój plan działania to rezerwacja lotu w dwie strony, dzwonię jeszcze z PL odpowiadając na kilka z ogłoszeń wynajmu pokoju umawiając się na spotkanie.

https://www.finn.no/realestate/lettings/search.html?lat=60.36150661382706&lon=5.292955618123841&property_type=17&radius=20000&sort=RENT_ASC

Jaka jest szansa, że będąc na miejscu już w pierwszym dniu podpiszę umowę najmu(czy jak to się tam załatwia) i będę miał dach nad głową?

Potem kupuję kartę sim(MyCall z tego co wiem nie potzrebuję D-Nummer do rejestracji), idę do urzędu po D-Nummer, żyję za oszczędności i szukam w tym czasie pracy.

Kilka pytań.

1. Czy możecie mi polecić jakiś pewny, co ważne tani hostel / noclegowanie / schronisko / może być z pokojem wieloosobowym na kilka dni w czasie których będę szukał pokoju?

2. Czy wszelkie płatności tam można realizować za pomocą karty wielowalutowej w Revolucie?

3. Czy pracodawca może przelewać wynagrodzenie na konto Revolut?

#stavanger
#norwegia
#alesund
#bergen
  • 6
@cotozazycie: Szansa na to, ze w pierwszym dniu podpiszesz umowe najmu jest 50%(bo ty chcesz, nie wiadomo czy landlord ogarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
D nummer dostaniesz tylko jak juz bedziesz mial umowe o prace. Oczywiscie na wizyte w urzedzie musisz sie zarejestrowac i troche poczekac.
Co do pkt 1 to nie znam, popytaj moze na grupach czy jakis rodak Cie nie przekima za wagon fajek.
@cotozazycie: Na Montanie w Bergen jest ponoć tani hostel, choć pewnie taniej coś ogarnąć u Polaków na fejsowych grupach. Konto raczej na pewno musisz mieć norweskie do wypłaty, inne rzeczy Revolut da radę. Wątpię, żeby Ci ktoś od ręki wynajął coś na dłużej, jeśli nie masz pracy. Powodzenia.
Miejscowosc w ktorej bylem zalatwiajac d numer obslugiwala normalnie Polski numer. Nawet przy kasie jest qr kod z polską instrukcją do pobrania także polecam zostawić sobie numer z odblokowanym roamingiem z internetem typu a2mobile bez jakiegokolwiek pakietu danych roaming i będzie taniej niż najtańsza obsługa numeru tu w Norwegii w abonamencie z pakietem 5gb na internet

Chyba że płacisz za netflix i oglądasz dzień w dzień to już lepiej 10gb w pakiecie
@jaktokurkanieprawidlowe Jasne, w pl jadę na plusie gdzie jest 3 mc za darmo 15gb i no limit rozmów SMS 4,2 gb w roamingu, potem przenoszę na chwilę do innej sieci(najlepiej do Heyah 01 online z dostawą do paczkomatu) i znów wracam do plusa po darmowe 3mc. Oprócz numeru głównego zrobię sobie przed wyjazdem jeszcze 2 takie startery dla internetu. Myślę że roaming w plusie działa dobrze w Norwegii? Tylko trzeba mieć na
@cotozazycie zamiast 9zl/gb, płacisz później 14zl/gb więc nie dużo doliczają. Działa bardzo dobrze w telenor i talkmore więc wszędzie powinieneś mieć zasięg. Osobiście z norweskiego abonamentu korzystam z telenor 300koron/10gb służbowo i tyle mogę się na ten temat wypowiedzieć. Nie zagłębiałem się w prepaidy norweskie