Wpis z mikrobloga

Zrozumcie, że w polityce nie wolno kierować się sentymentami, empatią czy zemstą historyczną swoim kosztem. O historii polsko-ukraińskiej należy pamiętać i o niej przypominać, ale obecnie w naszym interesie jest istnienie niepodległej Ukrainy i dlatego powinniśmy ją wspierać. Mam nadzieję, że niektórzy debile wreszcie to zrozumieją.
#wojna #ukraina #rosja
  • 32
  • Odpowiedz
@lastro: Sprzętem, który możemy im wysłać, szkoleniami, działaniami dyplomatycznymi wspierającymi ich na arenie międzynarodowej, relokacją uchodźców.
  • Odpowiedz
@joseone: A jaki sprzet mozemy im wyslac? Życzeniowe pitolenie. Juz wyslalismy jakaś broń. Jestesmy ekspertami od szkoleń i to ejszcze bez jezyka? Sami nie mogą?

#!$%@? co za peirdolenie. Juz przyjelismy milion uchodźców. Wystarczy
  • Odpowiedz
o niej przypominać


@joseone: przede wszystkim w tym kontekście, aby się nie powtórzyła i przy okazji promowania pozytywnych wzorców, bo wielu by chciało przypominać, aby poczuć swoją wyższość, że ktoś za coś przeprosił itd., co do niczego konstruktywnego nie prowadzi.
  • Odpowiedz
@lastro: Nie wiem jaki sprzęt możemy im wysłać, dlatego że nie mam takiej wiedzy i Ty też takiej nie masz. Jeżeli mamy jakąś gałąź armii, w której możemy szkolić Ukraińców to powinniśmy to robić, ewentualnie wspierać naszych sojuszników w takich szkoleniach. To jak będziemy mieli milion uchodźców na polsko-ukraińskiej granicy to będziesz do nich strzelał?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@joseone: dokładnie, ale wykopki wolą pisać ciągle o Banderze. Wspierać można nie tylko sprzętem, ale dyplomacją, czy też danymi wywiadowczymi. Ukraina jest nam potrzebna jako bufor, bo my też jesteśmy na liście krajów do podporządkowania sobie przez Rosję.
  • Odpowiedz
@el_chapo_2020: Mam nadzieję, że jak będzie napór ukraińskich uchodźców na polską granicę to nie będziesz się rozporządzał i wysługiwał się polską armią, tylko sam pójdziesz bronić granic i strzelać do tych ludzi.
  • Odpowiedz
były blok wschodni. Rosyjskie elity polityczne pamiętają i z rozrzewnieniem wspominają czasy ZSRR.


@basic_error: czy wg Ciebie byłe NRD też jest na tej liście? XD

Masz jakiś argument na poparcie swojej miałkiej tezy?
  • Odpowiedz
@basic_error: w życiu kieruje się logiką, a nie wyobraźnią.

Nie mam już 12 lat, żeby kierować się jakimiś wymysłami bez podstaw fundamentalnych.

No i rozumiem, że argumentów nie masz.
  • Odpowiedz