Wpis z mikrobloga

@ExTc: hm, a scrapowanie najnowszych ofert z ich strony bez użycia api?

@KakaowyTaboret: Szkoła podstawowa się kłania. Dodałeś jedną ofertę gdzie podniosłeś cenę o 200k, ktoś inny dodał dwie oferty i w każdej opuścił cenę o 50k. Średnio cena wzrosła czy spadła?
  • Odpowiedz
@studentskyyy Ktoś załamany zmniejszył cenę z 500 000 na 400 000 a 10 zwiększyło cenę z 500 000 na 515 000. Średnia cena wzrosła czy spadła? Poziom szkoły podstawowej :-)

Mówisz o spadkach pokazując że jak ludziom nie schodzą mieszkania to dają niższą cenę. No ok tak było chyba zawsze dlatego ja bym sprawdził czy zmienia się średnia cena ofertowa- a skoro ta rośnie to równie dobrze tak mogło być od zawsze
  • Odpowiedz
Ktoś załamany zmniejszył cenę z 500 000 na 400 000 a 10 zwiększyło cenę z 500 000 na 515 000. Średnia cena wzrosła czy spadła?

Mówisz o spadkach pokazując że jak ludziom nie schodzą mieszkania to dają niższą cenę. No ok tak było chyba zawsze dlatego ja bym sprawdził czy zmienia się średnia cena ofertowa- a skoro ta rośnie to równie dobrze tak mogło być od zawsze ¯\(ツ)/¯


@KakaowyTaboret: masz podane
  • Odpowiedz
@studentskyyy Nie jest inwalidą. Skąd wiesz czy np 2 lata temu ludzie też nie dawali zbyt wysokich cen swoich mieszkań a potem zmniejszali ceny w swoich ofertach?

Wyobraź sobie że wcześniej ludzie wystawiali kawalerki za 200 000 nie wchodziły i większość z nich wystawiała ponownie za mniejszą cenę. A teraz wyobraź sobie za wystawiają kawalerki za 230 000 a potem wystawiają je ponownie za mniejszą cenę.. Ale to już chyba poziom gimnazjum.
  • Odpowiedz
@studentskyyy przecież nie musisz ich wołać zwłaszcza w weekend.

Strona sprawdza ogłoszenia np mamy ogłoszenia a b c d i e. Jeśli wykryją zmianę w cenie ofertowej to info o tym pojawia się u nich na stronie.

Dlatego proponowałem Ci rozpisanie w Excelu w jaki sposób ilość ofert spadkowych może rosnąć przy jednoczesnym wzroście ceny za metr kwadratowy ¯_(ツ)_/¯

Dlatego pytałem się Ciebie czy w 2020 też było więcej ofert spadkowych niż
  • Odpowiedz
@studentskyyy: Ciekawa byłaby statystyka rozszerzona o procentową zmianę ceny, bo jak 10 mieszkań stanieje o 1% a 5 kolejnych zdrożeje o 5% to wniosek że dwa razy więcej tanieje niż drożeje trochę nietrafiony.
  • Odpowiedz
Plusuj jeśli chcesz być wołany gdy rynek nieruchomości w Warszawie jebnie.


@studentskyyy: kawalerka w centrum za 100tys zł odc 2137 XD

Wg wykopków miało jebnąc na początku pandemii i już się szykowali na kawalerki za cenę końcową 30 tys zł, a tymczasem ceny wzrosły o jeszcze większą kwotę niż te 30 tys zł XDD
  • Odpowiedz