Wpis z mikrobloga

#trojmiasto #gdansk #gdynia #sopot
Witam, niedlugo bede chcial zamieszkac w okolicach Gdanska/Trojmiasta, czy moglibyscie polecic jakies dzielnice gdzie warto kupic/wynajac mieszkanie ? Czy jest w ogole opcja zeby nie bylo slychac samolotow z lotniska czy na terenie calego Gdanska slychac samoloty ? (mieszkam teraz 5 km od lotniska, i jestem przewrazliwiony)
Czy w Gdansku/Trojmiescie, sa jakies nowsze / bezpieczniejsze dzielnice ?
Zalezaloby mi na mieszkaniu dalej od centrum, bez jakis platnych parkingow, w spokojnej dzielnicy/nowszej/bez kamiennic.
  • 21
@bizancjo: w sumie tez nie malo: W roku 2017 w porcie lotniczym Gdańsk odbyło się łącznie 43 tys. operacji startu i lądowania. 84,7 proc. tych operacji odbyło się w przedziale czasowym 6-22, a 15,3 proc. w godzinach 22-6, co oznacza, że średnio ze 119 operacji startów i lądowań w ciągu doby tylko 18 odbywa się w godzinach nocnych.

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ruch-powietrzny-nad-Gdanskiem-niepokoi-mieszkancow-n127084.html#tri
@oink_oink z drugiej strony masz Port Service i Fosfory. Poczytaj też sobie o tym. Na Morenie oprócz samolotów też śmierdzi. Plus korki. Na wielu osiedlach jest pełno mieszkań pod wynajem krótkoterminowy, mocno to przeszkadza stałym mieszkańcom. Z plusów południowych dzielnic masz blisko do lasów w Otominie
@blazko: a kojarzysz czy sa jakies miescowosci/mieszkania/osiedla tak 10-20 km od miasta gdzie nie smierdzi ? :) ja na dobra sprawe nie potrzebuje miasta, tylko zeby na silke skoczyc/basen,a tak to i tak przewaznie bede w domu. Prace bede mial na lotnisku (o ironio) ;) Myslalem tez jakies ciche rejony Gdyni, czytam cos o 'kack' ze to jakos w miare ok miejsca. Czasami sie gubie bo nie wiem czy te nazwy
@bizancjo: @Caesium_: @lilafro: @blazko: A jeszcze zapomnialem sie zapytac, jak jest z pogoda? Obecnie mieszkam obok Amsterdamu, 10 km od morza, i pogoda raczej jest 'fatalna' , nawet nie wiem czy w Anglii nie jest lepsza.. Non stop jest ogromne zachmurzenia, depresje idzie lapac , malo slonca, i ten deszcz ... tylko w lato jakoes 40-60 dni poswieci slonce a potem znowu to samo. Jak to wyglada tam
@oink_oink pogoda super. Latem nie za gorącox a zimą nie za zimno. Niby minus to, że ciągle wieje, ale przynajmniej smogu nie ma bo rozwiewa. Mi się żyje tu super.
@oink_oink: unikaj tez takich tanich sypialni jak Banino, pepowo czy czaple. Sporo osob ktore znam wyemigrowało do pruszcza gdańskiego, ale nie wiem jak z dojazdami. Sama mieszkam między Gdanskiem a Zukowem i sobie chwale, ale pracuje zdalnie i nie wbijam sie w poranne korki na krajowej 7.
@oink_oink: chyba nikt za bardzo nie powiedział o Gdyni. To może Chwarzno Wiczlino albo Pogórze, tam jest w miarę nowoczesne budownictwo, ale na Pogorzu słabszy dojazd. Na Wiczlinie buduje się też właśnie basen. Na pewno jest tu cicho i spokojnie, więcej jest w sumie domów jednorodzinnych niż bloków.
@oink_oink: Coś o Gdyni powiem:

- Jest kilka dzielnic ogólnie uważanych za 'nieprzyjazne', na czele z Witominem i Oksywiem Dolnym (bieda, patola), oraz Cisowa, Leszczynki, Grabówek, częściowo Chyloni - są wyjątki, ale ogólnie sporo tam biedy, syfu, hałasu i kiboli.
- Babie Doły są spoko o ile nie przeszkadzają Ci 4 km do najbliższego sklepu (pod ręką jest tylko jeden osiedlowy).
- Śródmieście jest fajne, ale dosyć drogie, z dzielnic premium
@Reevo: a masz jakies zdanie o maly kack ? Te wszystkie nazwy, to sa nazwy osiedli czy to osobne miasta ? Te rejony Dabrowa/kack/karwiny wygladaja ok, dojazd na lotnisko 20 min autem w razie czego nie ma tragedii, nie chce jakby zyc w 'miescie' / centrum, za duzy halas, za duzo sie dzieje, mam prace czesciowo zdalna wole cisze/spokoj. 3 razy w tyg gdzies na basen/silke wyskoczyc i jestem zadowolony.

Wielkie