Wpis z mikrobloga

dzięki poradzie wykopu zagrałem i skończyłem #planescapetorment rewelacyjna gra, od razu wskoczyła do moich top 5 RPG.

Największy (i w sumie jedyny) minus to walka, gra w 100% mogłaby się obyć bez niej. Jest to podobny casus jak w #vampirethemasquarade bloodlines, gdzie przez 80% gry możesz właściwie wszystko załatwiać skradając się i odpowiednio prowadząc konwersację, a na koniec gra wrzuca cię do dwugodzinnego czyśćca, gdzie jesteś zmuszony walczyć z ogromną liczbą przeciwników.

Ogólnie chętnie bym zagrał w kolejnego #rpg a raczej crpg, z tymi akcyjnymi wstrzymuje się aż będą jakieś konkretne dlc do cyberpunka. Więc ponownie przychodzę z pytaniem, jakiego rpg-a teraz przyatakować? Wolałbym żeby miał więcej dialogów niż walki. (grałem już w disco/pillarsy/dragon ejdże/divinity/wastelandy)

(Zaktualizowałem swój dziennik ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#gry
TytyMagSwag - dzięki poradzie wykopu zagrałem i skończyłem #planescapetorment rewelac...

źródło: comment_1645184774dQIQUgHKLm974JywqVafJC.jpg

Pobierz

jakie CRPG?

  • Underrail 6.0% (5)
  • Arcanum 41.0% (34)
  • Baldur's Gate 1 47.0% (39)
  • Age of Decadence 6.0% (5)

Oddanych głosów: 83

  • 18
@isea: chyba rok temu kupiłem zagrałem godzinę i oddałem, jakoś mi zupełnie nie siadło. Na razie chcę przejść te które mam kupione (te w ankiecie) bo sam nie mogę sie zdecydować, wszystkie są bardzo kuszące
@genocidegeneral: crpg, to skrót od computer rpg, w teorii odnosi się do absolutnie wszystkich komputerowych gier rpg czyli tak samo do baldurów, wiedźminów i gothików, ale praktycznie używa się go do opisu tych gier, które bardziej przypominają planszowe gry RPG, gdzie ważne są rzuty kostką, jest więcej opcji dialogowych i są one o wiele dłuższe i bardziej rozbudowane, i także pozwalają tworzyć postać wybierając jedną z wielu klas
@TytyMagSwag: w każdym razie Underrail to głównie walka o dość wysokim poziomie trudności. Jasne, masz sporo innych umiejętności dzięki którym możesz sobie ułatwić część zadań ALE walka jest konieczna. Sama w sobie jest przyjemna ale dobrze zapoznać się z jakimiś poradnikami żeby uniknąć frustracji.
@TytyMagSwag: Z tych co dałeś w ankiecie to zdecydowanie arcanum, chociaż jest tam więcej walki niż w tormencie i jest podobnie niezbyt angażująca. Ale sam świat to sztos.
Z takich około ceerpegowych to jeśli nie lubisz walki (tak jak ja) polecam LA Noire i Thronebreakera(jeśli lubisz karcianki). CDP odwalił dobrą robotę z tą karcianką. Ma dobrą fabułę, żywe dialogi, wybory faktycznie mające wpływ na fabułę/rozgrywkę oraz fajną mechanikę walki.
Z gier,
@CralencSeedorf: LA Noire to jedna z moich ulubionych gier, przeszedłem ją z cztery razy i nawet znalazłem te wszystkie durne samochody XD
W Thronebreakera też grałe, fabularnie podobał mi się o wiele bardziej niż Wiedźmin 3 i sprawił że stałem się mini fanbojem cdp, ale niestety karcianki to totalnie nie dla mnie, i drugą połowię przeszedłem właściwie skipując wszystkie bitwy.
A Expeditions chętnie sprawdzę, widziałem że ostatnio wyszło Rome, ale też
Age of Decadence


@TytyMagSwag: tę grę możesz przejść kompletnie bez walki idąc ścieżką kupca/dyplomaty/naukowca. Polecam, bo świat jest bardzo ciekawy, choć nie tak naj świat Planescape, tutaj niestety ciężko to pobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fajna fabuła jest w NWN2: Maska Zdrajcy, polecam wpisać ten tytuł na listę.

Z tych wymienionych Arcanum jest bardzo ciekawą pozycją. @CralencSeedorf ma rację co do tego, że jest tam sporo walki,
@Lisaros: a Neverwintery w ogóle są dobre? Trudno mi się podchodzi do RPGów Bioware, dragon age i mass effect to jedne z moich najmniej ulubionych rpg, nawet nie jestem pewien co mi w nich nie pasuje (możliwe że taka próba stanięcia pośrodku między rpg na konsole i pc). Mam nadzieję że Baldur 1 zmieni moje podejście do Bioware, ale wciąż, podchodzę do tego ostrożnie
Neverwintery w ogóle są dobre?


@TytyMagSwag: nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale Maska Zdrajcy jest dobra. Ma się już postać wysokopoziomową z klasami prestiżowymi i można zaszaleć, jest tam jednak przede wszystkim bardzo ciekawa historia wraz z zaimplementowaną mechaniką klątwy - musimy jeść dusze, by przeżyć. Towarzysze też są bardzo ciekawi. Generalnie nie przepadam za walką RTwP i tymi wszystkimi baldurami, a tutaj mi się podobało
Największy (i w sumie jedyny) minus to walka


@TytyMagSwag: najgorszy jest ten fragment gry, gdzie w zasadzie nie ma nic poza walką. Wcześniej (i później) jest to jakoś sensownie dozowane i aż tak bardzo nie przeszkadza. Na szczęście nie są jakoś strasznie trudne. W zasadzie miałem tylko jedna na której się zaciąłem