Wpis z mikrobloga

Cześć.

Chodzi mi po głowie stworzenie małegosklepu internetowego. (może i dwóch)
Na początku chcę ruszyć na spokojnie, byle tylko zobaczyć, czy byłby jakiś odzew i dorobić do etatu.

Jestem grafikiem i chciałbym sprzedawać plakaty.

Czy ktoś ma doświadczenie w sprzedaży takich produktów lub podobnej drobnicy?
Widziałem pełno sklepów oferujących drobne przedmioty typu naklejki, plakaty, breloki.
Czy oni działają na zasadzie działalności nierejestrowanej? (limit 1505 zł zł przychodu miesięcznie)
Bo musieliby sprzedać te swoje rzeczy za ponad ~ 500 zł żeby opłacić składkę zdrowotną i podatek i wyjść na plus.

Czy to w ogóle odbywa się inaczej, jest magiczny sposób, dzięki któremu możliwa jest sprzedaż takich śmiesznych drobnych przedmiotów?
Poniżej przykład sklepu, który sprzedaje naklejki za kilka zł.

https://www.wlepa.net/memy-c-9.html

Czy te sklepy na tym zarabiają, żeby np. opłacić zusy, vaty i pierdaty? :D Przecież to ok 2000 zł miesięcznie czy się zarobiło, czy nie.

Jak podejść do tematu?
1. Na początek sklep internetowy jako firma bez rejestracji?
2. Limitować przychód do 1505 brutto, żeby nie wejść w pełną firmę? (czyli sprzedaż kilkanaście plakatów miesięcznie)
3. Obadać czy przez pół oku będą klienci i wtedy zdecydować się na firmę będąc na etacie?
4. Czy Wy sami pakujecie, idziecie do paczkomatów/bazy kuriera, czy zamawiacie kuriera? Tuby/kartony z hurtowni?

5. Czy znalazłby się ktoś miły, z kim mógłbym porozmawiać i zasypać pytaniami odnośnie startu małego 'biznesu'?

#podatki #ryczalt #jdg #biznes #sklepyinternetowe
smallboobslover - Cześć. 

Chodzi mi po głowie stworzenie małegosklepu internetoweg...

źródło: comment_1645175957yRZPfSAd915ChpX7TcLmuK.jpg

Pobierz
  • 3