Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #mirkokoksy zna dobre ćwiczenia na plecy i ogólnie partie lędźwiowe. Często po pracy czuje ból w plecach w odcinku lędźwiowym. Jestem kurierem i moja praca polega na wiecznym schylaniu się i prostowaniu. Mam 194cm wzrostu i w sumie od dziecka dolega mi ten problem. Ktoś jest w stanie dać jakieś cenne rady? #medycyna #chirurugia #kiciochpyta
  • 6
@uszauke: pewnie masz przodopochylenie miednicy, usiać na podłodze wyciągnij nogi i dotykaj palcami czubków stóp. ogólnie staraj się rozciągać odcinek lędzwiowy, usiąź przy ścianie i dopasuj odcinek lędźwiowy do ściany, rób koci grzbiet itp. w internecie pełno ćwiczeń
@pomywacz jak tak o tym myślę to masz chyba dużo racji. Często robiąc chociażby koci grzbiet bóle nieco przechodziły. Musze zrobić większy research i zacząć zmieniać nieco zdrowie na lepsze bo trochę zaniedbałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@uszauke: znajdź dobrą pozycję do spania, polecam sobie coś położyć pod kolana jak śpisz na boku i masz nogi zlączone, tak samo jak śpisz na plecach, albo chociaż się położysz przed spaniem, to zwiń sobię koc w rulon i podłóż pod kolana, zobaczysz jaka ulga, chodzi o to, że jak spisz na prosto np. na plecach to kręgosłup jest cały czas napięty, jak położysz coś pod kolana to go odciążasz
@pomywacz dzięki. To co mówisz ma dużo sensu. Niestety podkladnie czegoś pod nogi może być problematyczne bo podczas snu bywam energiczny i często budze się bez kołdry w łóżku czy poduszek :/
@uszauke: mój stary kupił sobie jakąś podróbkę paranamat czy jak to tam się nazywa. Leży na tych kolcach codziennie od miesiąca i przestały go boleć plecy. Ale dorzucił też ćwiczenia na plecy od Purczynskiego z YouTube na wzmocnienie mięśni. Może Ci też pomoże:)