Wpis z mikrobloga

rano nie miałbym wody na szybie od środka.


@red7000: A nie prościej oczyścić samochód (kanały powietrzne) z liści, ziemi, naprawić przecieki, sprawdzić, czy nie przecieka pod kolektorem, dać drugie życie filtrowi kabinowemu (w zależności od modelu/przyczyny) i nie mieć już problemów?

Wiem, że na mieście mogą się śmiać: "...łeee, patrzcie, jedzie ten, co ma sprawny samochód!", ale do tego można się przyzywyczaić...
@red7000: Człowieniu, po prostu nie jeździj z zamkniętym układem wentylacyjnym (nie włączaj recyrkulacji) i samo Ci wszystko wyschnie. Zimne powietrze z zewnątrz po ogrzaniu jest suche jak pieprz.
@ConanLibrarian: Zobaczmy.

Uszczelka bagażnika - wymieniona
Podszybie + uszczelka - wymienione
Woda z klimy na dywanikach - udrożnione
Odpływy klimy - udrożnione
Inne wycieki (np. odma) - wymienione, uszczelnione
I mnóstwo innych drobnych napraw, wymian.

Ciężko znaleźć cały element pic rel w dobrym stanie po obu stronach auta, ale od czasu do czasu szukam.

@dict: Przecież nie jeżdżę. Może inaczej, po co miałbym to robić? ( ͡° ͜ʖ
źródło: comment_1645110939KDtvOnOvVMHdODuc1725hj.jpg
@red7000: https://allegro.pl/oferta/sznur-pianka-guma-mikroguma-uszczelka-epdm-5mm-10m-9860911965

Może coś takiego by pomogło do uszczelek? Widziałem kiedyś, jak Duda takie coś dawał.

Wyczyść parownik
Szyby izopropanolem
Odgrzyb klimę ozonem
Kup gumowe dywaniki
Zobacz, czy z chłodnicy wody Tobie nie cieknie ( ͡ ͜ʖ ͡) albo nagrzewnicy.

I najważniejsze, polecam wietrzyć samochód po zakończonej podróży, a klimę wcześniej wyłączyć aby odparowała.
@ConanLibrarian Nie wiem, czy oczekujesz, że 17-letnie auto o wartości 5000 zł, gdzie nawet gumowe kolanko odpływu klimy, to była jakaś samoróbka, nowy właściciel jest w stanie doprowadzić do idealnego stanu. Tyle ile mogłem zribić, to zrobiłem. Do pozostałości nie mam części.

Druga sprawa, dbać nie znaczy remontować. Nie wydam 10k, żeby odpicować diesla, który przez kilka lat był ofiarą typowych wiejskich majstrów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ConanLibrarian: czy ty widzisz co napisałeś? Nie, twój sposób jest niesamowicie trudniejszy w realizacji niż próba zniwelowania problemu przez @red7000. Panie Red, daj pan znak jak się coś uda skutecznego w tym temacie zrobić. Z mojej strony dodam żeby wietrzyć auto po jeździe, szczególnie przy takich różnicach temperatur jak mamy w zimę