Wpis z mikrobloga

Kup używany UPS APC i akumulator kwasowy z 90Ah może z godzinę pociągnie.


@dktr: nie nadaje się do pieca gazowego

znalazłem używkę od Eaton. Model 5e. Nada się?


@Baero: nie nadaje się do pieca gazowego

Nie mam pojęcia, ja używam APC Smart 600 z akumulatorami samochodowymi zamiast fabrycznych 7Ah na których działa z 10 minut.


@dktr: masz farta, zazwyczaj nie jest tak różowo.

@Skolim: @Baero: piece gazowe
@dktr: Jeżeli używasz typowych samochodowych (rozruchowych) a nie głębokiego rozładowania, to miej na uwadze że parę pełnych cykli i pojemność takiego drastycznie spada. Ja mam 50Ah dwuletniego, do 11V był rozładowany kilka razy i po trzech latach zostało mu tylko około 9Ah.
Ale producenci w instrukcjach obsługi czasami sobie wpisują, że faza ma być po lewej stronie.


@ksiak: w ogóle to te kotły nie powinny być sprzedawane z zamontowaną wtyczką, tylko podpięte na stałe do instalacji, ale ta faza w lewej dziurze to tylko pochodna problemu.
Aż ciekaw jestem jak taki kocioł działałby w sieci TT gdzie pomiędzy N a PE potrafi być nawet kilkadziesiąt omów.
@Baero: Szukaj na alegro starych białych apc smart ups. One maja czysty sinus na wyjściu i będą działać z pompami co i piecami każdej marki. np apc smart ups 1000 ktory daje ok 670W w maksie i można do niego zapiać 2 aku 120Ah spokojnie, Ten ups jest na 24V wiec potrzebuje 2 aku. Oczywiście jakieś żelowe albo trakcyjne a nie zwykle z auta.
Fabrycznie do środka wejdą zamiast 2x7Ah 2x18
@Baero: @Skolim: kup przetwornicę DC/AC samochodową full sinus, do tego akumulator zgodny z zapotrzebowaniem podtrzymania obliczony z takiego wzoru:

czas działania = ((pojemność akumulatora x 12)/110)/1,6

Następnie kupujesz zasilacz sieciowy z wyjściem DC 13,8V o mocy 200W (może być większy), plus bezpieczniki i kable, klemy i inne duperele.

Podpinasz to tak że do gniazdka podpinasz zasilacz sieciowy, jego wyście podpinasz pod klemy akumulatora, z klem akumulatora podpinasz przetwornicę samochodową i