Wpis z mikrobloga

@Maffiozzo97: da radę jak najbardziej - ja tak wyjechałem, co prawda przez polską agencje na polska umowę.
Pracowałem jakiś czas i po pracy uczyłem się niemieckiego - kilka miesięcy takiej pracy i już mam niemiecką umowę, co prawda też przez agencje, ale teraz przez niemiecką, z niemieckim meldunkiem, z niemiecką umową.
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: Ale szczerze zupełnie bez języka to jest tu ciężko żyć, bo nie załatwisz kompletnie nic. Po angielsku to tylko ewentualnie młodzi, ale osoby 30-35+ to zapomnij.
Jak przyjedziesz z samym angielskim i z nastawieniem na naukę niemieckiego to dasz radę i na prawdę żyje się w Niemczech dobrze.
  • Odpowiedz
kilka miesięcy takiej pracy i już mam niemiecką umowę, co prawda też przez agencje, ale teraz przez niemiecką, z niemieckim meldunkiem, z niemiecką umow


@DeutscheGesetze: Po tych kilku miesiącach bez problemu się dogadałeś z agencją niemiecką?
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: agencji również zależało, żeby mnie zatrudnić, bo to są ich pieniądze, pomogli z mieszkaniem i meldunkiem, więc jest dobrze.
Teraz też codziennie uczę się niemieckiego - raz, że w pracy siłą rzeczy muszę go używać, a po pracy zawsze godzinkę - dwie przeznaczam na naukę
  • Odpowiedz