Wpis z mikrobloga

@Habitican: pierwsza strona - słowo w języku polskim, druga - słowo w języku obcym i ewentualnie przykład użycia. Czasami trafiałem na fiszki bardziej rozbudowane, ze zdjęciami, kolorami, mnóstwem innych rzeczy. Stoję przed koniecznością szlifowania dwóch języków i nie wiem, czy jest sens bawienia się w wymyślne fiszki, jeśli ta podstawowa forma sprawdzi się dobrze.
  • Odpowiedz
@lysowsky: Po co się ograniczać, anki ma fajny addon do dodawania nagrań, najlepiej miec 1) znaczenie w obcym jezyku 2) przykladowe zdanie 3) nagranie 4) obrazek (jestesmy w wiekszosci wzrokowcami wiec lepiej w ten sposob zapamietujemy) no i na odwrocie tlumaczenie slowa i zdania. Mozesz tez dodac do tych czterech punktow zapis IPA. Same slowka moga ci szybko wypadac z glowy.

A jezyk to nie tylko slownictwo, bo jeszcze gramatyka.
  • Odpowiedz
@testokrol: mi anki nie podeszło, korzystałem z memrise i było super, na promce 5 dych za rok wychodzi, ale za free jest też sporo materiałów, fiszkoteka tak samo spoko, fajnie bo jest od razu kontekst w zdaniu danego słówka. No i jak już ogarniesz słówka to polecam preply do rozmów z netivami - podsyłam swojego reflika https://preply.com/en/?pref=MTI3NjE1Mw== dostaniesz bonus po rejstracji i ja też ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz